Kaskoda hasarsızlık indirimi nedir ve nasıl yapılır

Reklamlar


kaskoda hasarsızlık indirimi

Kaskoda hasarsızlık indirimi nedir ve nasıl yapılır: Motorlu araç sahiplerinin ekonomik açıdan olması muhtemel risklere karşı güvence sağlamak amacıyla yaptırdıkları poliçeye kasko adı verilmektedir. Kasko sahiplerinin poliçe yenilemelerinde en sık sordukları ve merak ettikleri konuların başında hasarsızlık indirimi gelmektedir. Yazımızda hasarsızlık indirimi nedir ve nasıl yapılır? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Kaskoda hasarsızlık indirimi nedir?

Kaskonun yasal süresi diğer birçok sigorta poliçesinde olduğu gibi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Bundan dolayı da 1 yılını doldurmuş olan kasko poliçeleri için yenileme başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bu yenileme işlemi sırasında aracınızla ilgili herhangi bir hasar durumu söz konusu değilse, hasarsızlık indirimi bu aşamada devreye girmektedir. Hasarsızlık indirimi bu durumdaki müşteriler için poliçeyi satan sigorta firmasının sağladığı özel bir indirim olup, %30-70 oranlarında değişen indirimler yapılmaktadır.

Hasarsızlık indirimi nasıl yapılmaktadır?

Kaskoda hasarsızlık indirimi alabilmek için aracın hiçbir şekilde hasar almamış olması gerekmektedir. Kayda değer olmayan küçük boyutlu hasarlarda da bu indirimden faydalanma imkanı olabilmektedir. Bu tür hasarlar cam kırılması, müzik sistemindeki arızalar, yaşadığınız bir kazada sorumlu konumunda olmamak ve mini onarım hizmeti kapsamına giren tamiratlar gibi konular indirim almanızın önüne geçmemektedir.

Bu tür konular dışında kasko poliçenizi kullanmadıysanız, poliçenin sona erdiği 1 yılın sonunda hasarsızlık indirimi ile ilgili talebinizi sigorta şirketine belirtmeniz gerekmektedir.

Kasko poliçesi ile 1 yıl boyunca aracınızın başına gelen bir hasarı karşılamadıysanız, kayda değer minik hasarlarınız dışında başkaca bir hasar da yoksa kaskoda hasarsızlık indirimi almamanız için hiçbir neden bulunmamaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir