Kobi Kredileri Nedir?

Reklamlar


Kobi kredileri nedir

Kobi kredileri nedir: Küçük ve orta ölçekli olan işletmelere Kobi denilmektedir. Kobiler genelde, sermayesi az olan ve içinde az kişinin çalıştığı işletmelerdir. Fakat, pek çok Kobi ilerleyerek büyük sermayeli işletmelere dönebilir. Bu nedenle pek çok banka ve kredi kuruluşu Kobi kredisi ile bu işletmelere destek verir. Krediler sayesinde Kobiler, hızlı büyürler.

Kobilerde en büyük problem daima sermayedir. İş hacmini geliştirmek için bu gün pek çok küçük ve orta işletme eleman sıkıntısı çeker. Fakat eleman alabilmek için, para olmak zorundadır. Kobi destek kredilerinde pek çok banka ve kuruluş kobilerin ihtiyaç duyduğu pek çok destek vermektedir. Bugün hemen hemen her banka bu destek kredisini vermekte ve üstelik kobi büyüme desteği konusunda yardımcı olmaktadır.

İlk önce işletmenizin Kobi olup olmadığını anlamak gerekir. Bu durumda pek çok banka bir görevli yardımıyla işletmenizde araştırma yapmaktadır. Çalışan personel sayısı, çalışanlara verilen maaş, maaşların toplam tutarı, hammadde ihtiyacı, hammadde tutarı, ay içinde yapılan satışlar, net kar ve masraflar, iş makineleri, toplam iş gücü, görülmeyen masraflar incelendiğinde kobi olup olunmadığı ortaya çıkar. Bu durum size bilgi olarak verilir, size uygun olan kredi teklifleri yapılır. İşte, bu olaya kobi bankacılığı denilir.

Eğer bir banka ya da kuruluş tarafından yapılan incelemelerde işletmeniz kobi çıkarsa pek çok avantajlı çalışma şartlarına kavuşabilirsiniz. Ödeme kolaylığı olan krediler, Kobi kredisi olarak isimlenir. İşi büyütmek, ya da büyük işler almak için gerekli olan sermaye borç değil bankadan alınabilir. Kobi bankacılığında küçük kobiler, en fazla destek alan işletmelerdir.

Kobinin bünyesinde 1-5 arasında çalışan varsa iş hacminin büyümesi için bol destek verilir. Bu noktada bankanın Kobi bankacılığı bölümünden sizinle ilgilenecek olan bir müşteri temsilcisi verilir. Müşteri temsilciniz, her ay ne kadar büyüdüğünüz, büyüme hızınız ve iş hacminizi hesaplar ve takip eder. Aldığınız veya alacağınız krediler hesaplanarak, o ay içinde ne kadar ödeme yapmanız gerektiği söylenir. Bugün hemen hemen her bankada var olan Kobi kredileri yanı sıra büyüme ile ilgili bilgiler ve destek alınabilir. Piyasada olan değişimler, hız ve yapılması gereken hamleler hakkında da destek alınabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir