Kobi kredisi nasıl alınır?

Reklamlar


kobi kredisi nasıl alınır

Kobi kredisi nasıl alınır? : KOBİ nedir? Küçük orta büyük işletmeler kelimelerinin baş harflerinden türetilmiş bir terimdir. Günümüzde bu terim iş ve finansman dünyasında esnaf kelimesinin karşılığı olarak kullanılmaktadır. KOBİ kredisinden yararlanmak isteyen esnaflar, işletmeleri ile ilgili yeni yatırım ve gelişmeler sağlamak amacıyla bankalara müracaat etmektedirler.

İş konusunda farklı fikir ve projeler geliştiren her esnaf KOBİ kredisi veren bankalardan çok cazip faiz oranları ve geri ödeme imkanları ile kredi kullanabilmektedirler. Büyüyen ekonomiden pay almak isteyen küçük, orta ve büyük işletmelerin bu hedeflerine ulaşmalarında önemli bir payı olan KOBİ kredileri, kredi veren bankaların sizin projenize güvenmesi ve başarıya ulaşacağına inanması koşuluyla çok daha kolay ulaşılabilir olmaktadır.

Ticari işletmesini yeni kuran esnaflar da ilerleyen süreçte işlerini büyütmek, yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek için KOBİ kredisi kullanabilmektedirler. KOBİ kredisine başvurmak isteyen esnafın internet, telefon ya da SMS ile kredi başvurusu yapmaları yerine bizzat bankaların şubelerine müracaat etmeleri çok daha uygun olacaktır. Bunun en önemli nedeni kullanılan kredilerin miktarlarının yüksek olmasıdır ve bankalar kredi kullanacak olan esnafın düşünce ve fikirlerini öğrenmek iste. Bu nedenle de her bankanın KOBİ bankacılığı adı altında ayrı bir bölümü bulunmaktadır.

KOBİ bankacılığı müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmeden sonra başvuru formunu eksiksiz ve hatasız doldurmanız gerekmektedir. Bankanın işletmeniz ve sizinle ilgili talep ettiği tüm belgeleri hazırlayıp teslim etmeniz KOBİ kredisine başvurmanız için yeterlidir. Müşteri temsilcinizle yapacağınız görüşmede KOBİ kredisi ile ilgili her türlü detay bilgiyi alabilir, en uygun koşullarda kredi kullanabilirsiniz.

KOBİ kredisi, işletmenizin büyümesini hızlandırmaya yarayan, özellikle yeni fikir ve projelerinizin hayata geçirilmesini sağlayan oldukça önemli bir destek kredisidir. Krediyi aldığınız banka, sizin kredi kullanırken belirttiğiniz hedeflerinizi takip etmekte, bu hedef ve sonuca ulaşmanızda size danışmanlık hizmeti de vermektedirler. Diğer bir deyişle bankanız, aldığınız kredinin doğru ve yerinde kullanılıp kullanılmadığını da kontrol etmekte, bununla birlikte de sizi en doğru şekilde yönlendirmeye çalışmaktadır.

Kısaca; özgün ve her yönüyle donanımlı projeleriniz için bankalardan KOBİ kredisi kullanma imkanına sahipsiniz. KOBİ’lere sağlanan bu özel ve ayrıcalıklı kredi imkanlarından faydalanmak isteyenler, çalıştıkları bankadan ya da diğer bankalardan kredi desteği alabilirler.

Başlangıç ve size yol göstermek adına aşağıdaki bankaları deneyebilirsiniz!

Garanti Bankası kobi kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Yapı Kredi Bankası kobi kredi başvurusu için burayı tıklayın.

Vakıfbank kobi kredi başvurusu için burayı tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir