Kolay Kredi Veren Bankalar

Reklamlar


kolay kredi veren bankalar

Kolay Kredi Veren Bankalar: Bankaların en önemli gelir kaynaklarından biri olan kredi ürünlerini belirli şartları gözeterek müşterilerine kullandırmaları ve belirli vadeler içerisinde faiz oranları ve diğer masrafları ekleyerek talep etmeleri sonucu kar elde etmektedirler.

Kolay kredi veren bankalar incelendiğinde genellikle rekabet koşullarının sürekli zorlaştığını düşünecek olursak özel bankaların ön plana çıktığını görüyoruz. Ancak bankaların ana gelir kaynağı krediler olmasına karşın pek çok prosedür ve şartı yerine getirmeden kredi alabilmek mümkün değildir. Sizler için bankalardan kolay kredi alma yolları ve yapmanız gerekenleri inceledik.

Kolay Kredi Alma Yolları

Kolay kredi veren bankalar ve bazı prosedürler açısından daha esnek davranan bankalar olmasına karşın, aşağıda belirttiğimiz maddelerin yerine getirilmesi, kredi alma ihtimalinizi kolaylaştıracaktır. Birlikte İnceleyelim;

* Öncelikle bankalar için en önemli kredi verme derecesi kredi notu olarak bilinmektedir. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması bu noktada çok büyük önem taşıyor. Kredi notunuzu yükseltmek veya bankalardan kolay kredi almak için öncelikle geçmiş dönem borcunuz bulunmamalı ve tüm dönem ödemelerinizi vaktinde gerçekleştirmelisiniz.

* Hiçbir bankaya borcunuz kalmamalı ve bu aşamanın ardından kolay kredi veren bankalar ve finans kuruluşları arasında araştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bir çok bankayla görüşmeli ve tüm bankalardan kredi başvuruları ve kredi ürünlerinin detayları ile ilgili bilgileri almalısınız. Size en uygun şartları sunan ve kolay kredi veren banka ve finans kuruluşunu bulduktan sonra en önemli aşamaya geliyoruz, artık kredi başvurumuzu gerçekleştireceğiz.

* Bankamızı seçtik ve kredinin kolay onaylanması için bu banka üzerinden tüm nakit işlerimizi gerçekleştirmemiz gerekiyor. Özellikle evlerimizin faturalarını buradan otomatik ödeme talimatı ile gerçekleştirmek veya kira ödemesi gibi ödemelerimizi bu banka üzerinden gerçekleştirmek, sizi bankanın gözünde daha ayrıcalıklı bir konuma getirecek ve kredi almanızı kolaylaştıracaktır.

* Bu işlemin ardından bu hesaba ufak ufak birikimler gerçekleştirmeli ve portföyünüzde sürekli olarak az bile olsa bir birikimin olmasını sağlamalısınız.

Yukarıda yer alan maddeleri gerçekleştirdiyseniz artık bankanın gözünde önemli bir yere sahip oluyorsunuz ve bu aşamada bankanızın bireysel krediler bölümünden müşteri temsilcisi ile görüşerek size en uygun ve ihtiyacınızı karşılayacak kredi ürününe başvuruda bulunabilirsiniz.

 

En Kolay Kredi Veren Bankalar Listesi

En kolay kredi veren bankalar yukarıda da incelediğimiz gibi pek çok farklı faktöre bağlı olarak bazı prosedürlerin yerine getirilmesi ile kredi kullandırmaktadır.

Bu noktada belirttiğimiz gibi kredi notunuzun başvurunuzun değerlendirmesi sırasında payı çok büyük. Bu kriterleri yerine getirdikten sonra en kolay kredi veren bankalar arasından birini seçmek yapacağınız son aşama oluyor.

En Kolay Kredi başvurusu ile kredi Veren Bankalar;

– Akbank

– Yapıkredi

– Finansbank

– İş Bankası

– Denizbank

– Odeabank

– Halkbank

 

Önemli Uyarılar

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi bir bankadan olumsuz cevap aldığını halde diğer bankalara başvuruda bulunarak onları da zorlamamak olmalıdır. Kolay kredi veren bankalar ve finans kuruluşları dahil tüm finansal hizmet sunan firmalar kredi notuna çok önem verir. Bir bankanın olumsuz gördüğü bir kredi ürünü için bir başka bankaya başvurduğunuzda, ilk olumsuz sonuç kredi notunuzu düşürecek ve diğer bankalardan aldığınız tüm olumsuz cevaplar kredi notunuzun daha da düşmesine neden olacaktır.

Bu durumu bataklığa düştüğünüzde hiç kıpırdamazsanız batmamaya ancak her çırpınışınızda daha çok batacağınız durumuna benzetebilirsiniz.

Tüm bu nedenleri göz önünde bulundurarak yukarıda yer alan tüm faktörleri eksiksiz şekilde yerine getirerek, sizler için incelemesini gerçekleştirdiğimiz kolay kredi veren bankalar listesi içerisinden bir bankaya dosyanızı sunmalısınız.

Not: Kredi ihtiyacınız ne kadar acil olursa olsun asla geri ödemeleri sizi zorlayacak kredilere başvurmamalısınız, bu durum kredi notunuzun çok fazla düşmesine neden olacağı gibi kredilerin uzun vadeli ödenmemesi durumu hukuksal açıdan çok ağır yaptırımlar ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir