KOSGEB Kredi Başvurusu ve Önemi

Reklamlar


KOSGEB kredi başvurusu için 6 geçerli sebep

KOSGEB  Kredi Başvurusu ve Önemi: KOSGEB ile iş yeri kredisi almak neden önemli, KOSGEB tarafından sunulan bu kredileri almak için çaba sarfetmenizi gerektiren sebepleri sayacağız, işte KOSGEB kredisi almanız için geçerli sebepler. Küçük ve orta ölçekli sanayiyi geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı yani kısaltması ile KOSGEB, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan bir kuruluştur. 1990 yılında kurulmuştur. Orta ve küçük işletmelerin sanayiye etkisini arttırmak amacı ile çalışmaktadır. İşletmelerin, rekabet güçleri ve seviyesini arttırma, ihracat, kurumsallaşma ve Ar-Ge konusunda gelişmelerini sağlama diğer görevleridir.

KOSGEB’in girişimcilere ve yeni iş kurmak isteyenlere verdiği krediler sayesinde pek çok kişi kendi işini rahatlıkla kurabilmektedir. Kuruluş, küçük ve orta işletmelere 1990 yılından günümüze kadar destek vermektedir. Pek çok işletme kurulmadan önce veya sonra kredi ve hibe kredi almaktadır. KOSGEB, proje destek programı, kredi faiz desteği, işbirliği destek programı, Ar-Ge, temati,k proje destek, laboratuar hizmetleri, KOBİ destek programı vardır.

KOSGEB’ten hibe kredi almak için, KOSGEB tarafından düzenlenen eğitimlere katılmak ve sertifika almak gereklidir. KOSGEB kredilerinin tercih edilmesinin pek çok nedeni vardır. İşte, KOSGEB kredisi için 6 önemli sebep;

KOSGEB, geri ödemeli veya geri ödemesiz destek kredisi verir. 70.000 Euro’ya kadar geri ödemeli, 30.000TL geri ödemesiz hibe kredisi sunmaktadır.

Girişimciler ve kobiler için marka ve tanıtım desteği verilir. İşletmelerin bu destek ile yurt dışında Pazar payı alması sağlanır.

Yurtdışı pazar araştırma desteği, KOSGEB tarafından verilen diğer bir destektir. İşletmenin uluslar arası pazara rahat girmesi sağlanır.

İşletmelere verilen alt yapı ve üst yapı destekleri ile işletmelerin verimli çalışması hedeflenir.

KOSGEB; işletmelere, patent, faydalı model belgesi, endüstriyel tasarım belgeleri için geri ödemesiz destek verir.

Bilgisayar yazılım desteği vererek, işletmenin kalitesini arttırır.

KOSGEB kredisi nasıl alınır?

KOSGEB kredisi almak için belirli şartların yerine gelmesi gerekmektedir. Kurumun girişimci kredisi desteğini almak için,

Kuruma ait girişimcilik eğitimi alınmalıdır ve sertifika alınmalıdır.

Sertifika alındıktan sonra şirketinizin tüm işlemleri kurulumu bitmelidir.

Şirkette en az %30 hisseniz olmalıdır.

Erkek girişimciyseniz %60, kadın girişimcilere %70 destek verilir.

Şirket için harcamanın gider faturaları kesinlikle saklanmalıdır. Önce siz harcama yapacaksınız bu harcamaları fatura ile ibraz edeceksiniz, kurum size 2-3 ay içinde geriye ödeme yapacaktır.

Şirkete alınan demirbaşlar 3 yıl boyunca satılamaz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir