Kredi alabilmek için gereken şartlar

Reklamlar


kredi kullanmanın şartları

Kredi alabilmek için gereken şartlar nelerdir işte kredi almanın detayları. Günümüzde kredi kullanmak artık bir gereklilik halini aldı. Bankalar, kredi başvurusu yapılabilmesi için bazı kriterlerin yerine getirilmesini istemektedirler. Özellikle bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin yerine getirmesi ve karşılaması gereken bazı koşullar var.  Kredi alabilmek için gereken şartlar nelerdir? ve merak edilen soruların cevabı yazımızda.

Otomobil ya da konut sahibi olmak isteyenlerin yanı sıra, eğitimden sağlığa her türlü nakit finansmanı için kredi müracaatı yapacak olanların bazı gereklilikleri karşılamaları gerekmekte, karşılamadıkları taktirde kredi başvuruları reddedilebilmektedir. Kredi başvurusu ile başlayan kredi değerlendirmesi ne gibi yönlerden ele alınmaktadır? Sorusunun da cevabını yazımızda bulacaksınız.

Kredi nasıl alınabilir?

Krediye başvuran kişilerin çalışma süreleri ya da sigortalılık süresi en az 6 ay olmalıdır. Bu kıstas kredi alabilmenin en temel noktalarından biridir. Çok acil kredi almak durumunda olanlar, önceki çalıştıkları firmadaki çalışma sürelerini de bankaya belirtmelidirler. Kredi başvurusunun da maaşın alındığı bankaya yapılması diğer bir yoldur.

Kredi başvurusu yaptınız ve halen süren bir kredi borcunuz var. Bu durumda yeni kredi talebiniz olumlu olmayacaktır. Önceki kredi ile ilgili borcu varsa gecikmeleri ortadan kaldırdığınızda minimum 30 günlük bir incelenme süreci başlar. Kredi ödemelerini ve kredi kartı ödemelerini geciktirmediğinizde kredi başvurularınızın onaylanması kolaylaşacaktır.

Önceki dönemde yasal takibe konu bir kredi borcunuz ya da kredi kartı borcunuz varsa kredi başvurunuz onaylanmaz. Bu süreçte bankalarla olan ilişkilerinizi kredi dışında geliştirmeli, her türlü parasal işlemlerinizi mevcut hesabınız üzerinden yapmalısınız. Yaklaşık 3-6 aylık bir süreçte kredi notunuz yükselebilir ve kredi onaylanma imkanına kavuşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir