Kredi alma ihtimalinizi bu yöntemlerle arttırın

Reklamlar


kredi alma ihtimalinin arttırılması

Kredi alma ihtimalinizi bu yöntemlerle arttırın: Kişiler ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankaların sağladığı birçok kredi türünden birine başvuru yapmaktadırlar. Hazırdaki nakit paranın kullanılması yerine krediye başvurmak çok daha avantajlı gelebilmektedir. Bu sayede her türlü ihtiyaçlarınızı küçük ve gelirinize uygun olarak geri ödeme imkanına sahip olabilmektesiniz.

Bankaların sunduğu kredilerle ihtiyaçları karşılamayı hedeflemek güzel olsa da, kredi alabilmek kolay olmayabiliyor. Bankalar, verdikleri krediyi geri alabileceğinden emin olmak istediği için, sizden bazı kriterlere haiz olmanızı ve şartları yerine getirmenizi istemektedir. Bu kriterlerin başında sigortalı bir çalışan olmanız ve gelirinizi belgeleyebilmeniz gelmektedir. Gelir beyanınız yetmez ve gelirin belgelendirilmesi gerekmektedir.

Kredi alabilmenin diğer en önemli kriteri de kredi notudur. Kredi notu, bankalardaki geçmişinizi betimleyen, sizinle alakalı fikir sahibi olmasını sağlamaktadır. Kredi notu, bankaların kredi başvurunuzla ilgili en çok dikkat ettiği kriterlerdendir.

Kredi notunun yüksek tutulması gerekir.

Kredi başvurusunun olumlu neticelenmesinin en kestirme ve garantili yolu kredi notunun yüksek olmasından geçmektedir. Bankalardaki mevduat hareketliliğiniz ve her türlü işlemleriniz kredi notunuzu olumlu yönde etkilemektedir. Diğer bir ifadeyle kredi kartı ödemeleri, kredi borcu ödemeleri, hesaptan yapılan fatura ödemeleri kredi notunun yükselmesi için gerekli olan işlemlerdir. Yaptığınız ödemelerin zamanında olması her halükarda kredi notunun yükselmesine imkan sağlamaktadır. Bunun tersine vaktinde yapılmayan ödemeler kredi notunun düşmesine neden olmaktadır.

Kısaca, kredi kullandıysanız ya da kredi kartı borcunuz varsa zamanında ödemelerinizi yapmanız kredi çekme ihtimalini arttırmaktadır.

Fazla miktarda kredi başvurusu yapmayın.

Bankaların takip ettiği kredi notunuzun düşmemesi için fazla kredi başvurusunda yani birden çok kredi müracaatında bulunmayın. Başka bankalara kredi başvurusu yaparak kredi alma şansınızı yükseltmek yerine kredi notunuzun düşmesine neden olabilirsiniz.

Gelir bildirimi yapmak.

Bankaların verdiği krediyi geri alacağından emin olmak istediğini belirttik. Bundan dolayı bankalar gelirinizin belgelenmesini isterler. Şahsi gelirinizin belgelenmesi yeterli olabilse de hane halkından başka birisinin de gelir beyanı ve belgelendirmesi istenebilmektedir.

Kredi alma ihtimalini arttırmak için;

Kredi notu yüksek tutulmalı,

Boş yere birden fazla kredi başvurusu yapmayın,

İhtiyaç halinde hane halkının da gelirini belgeleyin ve bankanıza bilgi verin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir