Kredi Alma Yaş Sınırı Nedir? Nedenleri Nelerdir?

Reklamlar


kredi-alma-yasi

Kredi Alma Yaş Sınırı Nedir? Nedenleri Nelerdir?

Kredi alırken yaş sınırı bulunmaktadır. Kredi çekmek için alt yaş sınırı 18 olurken, üst yaş sınırı bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Üst yaş sınırı 65 ile 80 yaş arasında değişmektedir.

Kredi Alma Alt Yaş Sınırının 18 Olma Nedeni

Kredi alabilmek için alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşına gelen her bireyin kredi alabileceği elbette ki söylenemez. Çünkü bankalar kredi verirken bireylerin maddi durumları, kredi notu gibi durumlara bakarak kendilerini de güvence altına almak isterler. Bunun haricinde bankalar 18 yaşına gelmiş bir bireyin kredi alma talebini dikkate alabilirler. Çünkü 18 yaşına gelmemiş bir kişi ile yapılan sözleşme de ciddiye alınmayacaktır.

Kredi Alma Üst Yaş Sınırının Olma Nedeni

Kredi alma üst yaş sınırını net değildir. 65 ile 80 arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak kredi alma üst yaş sınırının olmasının en önemli sebebi bireyin sağlık durumudur. Sağlığından ötürü bankalar şüpheye düşmekte ve kendilerini güvencede hissedememektedirler. Bunun için bankalar kendilerine göre bir kredi alma üst yaş sınırı koyarlar. Bu sınır bazı bankalarca net olarak çizilirken, bazı bankalar kişiden kişiye değişkenlik göstertmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir