Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi?

Reklamlar


kredi borcu haciz

Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir miDünyada bankalara olan borçlar sıralanırsa, en borçlu ülkelerden biri Türkiye olacaktır. Çünkü ülkemizde bankalardan kredi almak oldukça kolay ve bankalar neredeyse her isteyene kredi veriyor. Krediyi almak kolay ama iş ödemeye gelince her zaman hesaplar istenildiği gibi çıkmayabiliyor. İş böyle olunca bankaya olan vatandaşın aklına ister istemez kredi borcu ödenmezse eve haciz gelir mi sorusu geliyor.

Kredi borcunuzu ödeyemediğiniz zaman banka tarafından size 3 ay boyunca borcunuzu ödemeniz gerektiği konusunda uyarı mesajları gönderir. Bu 3 ay içinde taksitler ödenmediği taktirde artık yasal takip süreci devreye girer. Yani banka sizi halk dilinde avukata vermiş olur. Avukat dosyayı aldığı gibi genelde ilk olarak sizi arar ve borcunuzu ödeyip ödeyemeyeceğinizi sorar ve ödeme yapmanız taktirde avukatlık masraflarında indirim yapacağını belirterek bir nevi sizi ikna etmeye çalışır. Yine de sizin kredi borcunu ödeme durumunuz yoksa ve ne olursa olsun borcu ödeyemeyecek durumdaysanız avukat evinize haciz gönderebilir. Haciz göndermeden önce avukat evinize keşif için gelir ve evinizde haczedilebilecek malları ve sizin hacze olan hassasiyetinizi değerlendirir.

Birçok insan için borcuna karşılık evinden bir malın alınıp götürülmesi yani haczedilmesi onur kırıcı bir olaydır. Ve insanlar evlerine haciz gelmemesi için herhangi bir şekilde bir yerlerden para bularak borçlarını kapatmaya çalışır. Bankaların avukatları da bunu bildiği için genelde haciz olayını ellerinde bir silah olarak kullanır ve sizi genelde hacizle tehdit eder.

Sonuç olarak ödeme gücünüz olsun ya da olmasın banka her türlü borcunu alır ama bankanın da işine gelen durum haciz yoluyla değil de borçlunun kendi isteğiyle ödemesidir. Ayrıca banka haciz yoluna başvurduğu zaman avukat ücretlerini de size yansıtır.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir