Kredi Çekerken Kefil İstemeyen Bankalar

Reklamlar


kefil

Kredi Çekerken Kefil İstemeyen Bankalar: Bankalar, kredi çekmek isteyen müşterilerinden geçmiş yıllarda, özellikle kefil talebinde bulunuyordu. Borcun, kredi çeken kişi tarafından ödenmemesi durumunda kefil üzerinden işlem yapılmakta ve kefillerden borcun ödenmesi istenmekteydi. Kefillerde en az kredi kullananlar kadar bankaya sorumlu olduğundan kefil bulmak bazı zamanlarda çok güç olabiliyordu. Günümüzde gelişen bankacılık sistemleri ve şartları ile birlikte, kredi çekerken kefil istemeyen bankalar da bulunmaktadır. Herhangi bir kefil isteminde bulunmayan bu bankalar aracılığıyla kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanması durumunda kredinizi alabilirsiniz.

Kefil şartı aramayan bankalar

Kefil talep etmeyen bankalar, kredi başvurusu yapan kişilerin özellikle kredi notuna bakmaktadır. Kredi notu, bir nevi kişinin kefili olmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler, banka tarafından güvenilir bulunmakta ve kredisi kolay bir şekilde onaylanmaktadır. Kredi notu düşük olan kişilerin ise bankalardan kefilsiz olarak kredi alabilmesi çok zordur. Kredi çekerken kefil istemeyen bankalar, başvuru sahiplerinden yüklü miktardaki krediler için ipotek göstermesini istemektedir. Herhangi bir mal varlığınız varsa eğer ipotek göstererek, bankalardan kredi alabilirsiniz. Borcunuzun ödenmemesi durumunda bankalar ipotek olarak gösterilen gayrimenkul üzerinden borcunu tahsil etmektedir.

Kefil istemeyen kefilsiz kredi veren bankalar

Kefil talep etmeyen bankalara baktığımızda ise birçok bankanın ismini verebiliriz. Kredi çekerken kefil istemeyen bankalar arasında en çok tercih edilen bankalar Finansbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Halk Bank ve Ziraat Bankasıdır. Bu bankalar, şu sıralar yaptığı bazı kredi kampanyalarında kefil istememektedir. Ancak ilerleyen dönemlerde bankaların şartları değiştiği takdir de kredi başvuru şartlarında değişimler olabilir.

Kefil İstemeyen Bankalara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kefilsiz kredi veren bankalara başvuru işlemleri birçok kanal aracılığıyla yapılabilmektedir. İlk başvuru yöntemi olarak en klasik yöntem olan en yakın banka şubesine gidip başvuruda bulunmayı söyleyebiliriz. Şubede başvurunuz alınmakta ve kredi alıp alamayacağınız konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Bankacılık ürünlerine artık şubeye gitmeye gerek kalmadan internet ve telefon bankacılığı ile de başvuru yapabilirsiniz. Kredi çekmeyi istediğiniz bankanın telefon numarası ya da internet sitesi üzerinden başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Bu bankalar arasında SMS ile kredi başvurusu kabul eden bankalarda bulunmaktadır. Bankaların internet siteleri üzerindeki bilgiler üzerinden SMS göndererek hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapılan kredi başvuru işlemleri, bankalar tarafından değerlendirilmekte ve en kısa süre içerisinde başvuru sahiplerine kredi başvuru sonucu bildirilmektedir. Başvurusu kabul edilen kişiler, gerekli belgeleri hazırlayarak en yakın banka şubesine gidip kredisini alabilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir