Kredi çekmek için ideal kredi notu kaç olmalı?

Reklamlar


kredi notu en az kaç olmalı

Kredi çekmek için en ideal Kredi puanı kaç olmalı

Kredi kullanmak isteyenlerin bu başvuruları kredi notunun kaç olduğuna bakılarak değerlendirilmektedir. Kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu olması gereken aralıktaysa kredi çekmek için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı sorusuna aşağıda cevap vermeye çalışacağız.

Kredi notunun hesaplanması:

Findeks ve bankaların kredi notu hesaplamalarında farklı kriterler baz alınmaktadır. Ülkemizde bakılan en önemli kriterlerin başında kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılıp yapılmadığıdır. Kredi kullanmış ve bu krediyi de düzenli şekilde ödemişseniz yeni kredi talepleriniz kredi notunuzun yüksek olması nedeniyle çok daha hızlı karşılanacaktır. Kredi notu hesaplamalarında hesaplarınızdaki işlem hacminiz de önemli kriterlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İyi denebilecek kredi notu kaç olmalıdır?

Kredi notu 0-1900 arasında değişken değerler içermektedir. Bu puan aralığında değişik güven sınıfları bulunur ve bunlar farklı renklerle ifade edilmektedir.

Kredi notu 0-799 arasında olanlar çok risklidir ve kırmızı renkle belirtilir.

Kredi notu 800-1299 arasında olanlar orta risklidir ve turuncu renkle belirtilir.

Kredi notu 1300-1499 arasında olanlar az riskli ve sarı renkle ifade edilir.

Kredi notu 1500-1699 arasında olanlar ise iyi ve açık yeşil renkle belirtilir.

Kredi notu 1500-1900 arasında olanlar çok iyi ve koyu yeşil renkle ifade edilmektedir.

Bu tabloya göre kredi notunun 1900 düzeyine yakın olması bankaların güvenini arttırmakta ve olumlu karşılanmaktadır. Kısaca açık yeşil ve koyu yeşil aralığında olanların kredi başvurularının olumlu sonuçlanacağınız unutmamak gerekir. Dolayısıyla, kredi notunun yüksek kalmasını sağlamak için kredi kartı borçlarınızı ve kredi ödemelerinizi zamanında yapmanız oldukça önemlidir.

Kredi notu nasıl öğrenilir?

Kredi notunuzu öğrenmek için Findeks.com adresine girebilir ücretsiz üye olabilirsiniz. Buradaki adımları takip ederek kredi notunuzun ne olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kredi notu nasıl yükseltilir?

Kredi notunuz düşükse kesinlikle kredi alamazsınız. Kredi notunuzu yükseltmek için, bankanızla olan işlem hacminizi yükseltip kredi kartı borcunuzu zamanında ödemeye devam ederseniz kısa sürede kredi notunuzun yükseldiğini görebilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrenmek için findeks.com adresini ziyaret edebilirsiniz..

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir