Kredi Kartı Borcu Ödeme Yolları

Reklamlar


kart borcu ödeme-23

Kredi Kartı Borcu Ödeme: Kredi kartı ödemesi yapmanın bir çok yolu bulunuyor, ATM yoluyla, internetten kredi kartı borcu ödeme ve şubelerden kart borcu ödeme, peki bu işlemler nasıl gerçekleşiyor işte detaylar. Kredi kartları son dönemlerde hayatımızda çok önemli bir yere sahip, ancak bütçemize uygun şekilde kullanıldığında çok kullanışlı olan bankaların bu finans ürünleri amacının dışında savurganlık derecesinde kullanıldığında başımıza çok büyük işler açabiliyor.

Bir çoğumuzun cüzdanında birden çok kredi kartı bulunuyor ve ülkemizin en önemli finansal problemlerinden birisi kredi kartı borçları olarak dikkati çekiyor. Hal böyle olunca bir çok kredi kartının borcunu ödeme yükümlülüğüne giriyoruz ve bu durum bazen çok fazla zamanımızı alabiliyor. Hal böyle olunca bankalar da alt yapı geliştirme yöntemleriyle bir çok kredi kartı borcu ödeme yolunu müşterilerine sunuyor.

Borcunuzu ödemek için en klasik yöntem şubelerden bu işlemi gerçekleştirmek ancak bu durum hem zaman açısından hem de uğraş açısından sizi zorlayacak bir durum. Bunu takip eden atm’lerden kredi kartı borcu ödemek ve internet üzerinden ödemek şeklinde sıralanıyor.

Sizler için tüm bu mecralar üzerinden kredi kartı borcu ödeme yolları ile ilgili araştırmalar gerçekleştirdik. Birlikte inceleyelim;

Kredi Kartı Borcu Ödeme Yolları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi günümüz şartlarında pek çok farklı kanal üzerinden kolaylıkla kredi kartı borcu ödemek mümkün, özellikle dikkati çeken yöntemleri inceleyelim.

İnternetten Kredi Karı Borcu Ödeme

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık internet bankacılığını kullanarak kolaylıkla tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi borç ödeme işlemlerini de internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

* Bunun için öncelikle her hangi bir banka üzerinden bir hesap açmalısınız ve bu hesap içerisinde bir miktar paranız olması gerekiyor. Daha sonra bankanıza ait hesap bilgileriniz ile sisteme giriş gerçekleştirmeli ve buradan ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

* Öncelikle kredi kartı borcu ödemek için menüden kredi kartları bölümüne giriş yapmalı ve buradan kartın üzerinde yazan numarayı girerek, son kullanma tarihini, güvenlik kodunu girerek tutarı belirterek işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödemek

Banka şubelerinde yer alan ufak işlem hacmini azaltabilmek üzere ATM bankacılığı ortaya çıkmıştır ancak çağın gerektirdiği ihtiyaçları karşılayabilmek için artık şubelerden gerçekleşen tüm bankacılık işlemleri sorunsuz şekilde ATM’ler üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

* ATM’den kredi kartı ödeme yöntemi için öncelikle kredi kartınızın ait olduğu bankamatik şubesini ziyaret etmelisiniz ve buradan kredi kartınızı yerleştirerek şifre ile giriş gerçekleştirmelisiniz.

* Artından karşınıza gelecek olan menüden kredi kartları bölümüne giriş yaparak buradan ödemek istediğiniz kartı seçmelisiniz.

* Daha sonra borcunuzu nakit olarak mı yoksa  hesabınızdan mı gerçekleştirmek istediğiniz sorulacaktır. Hesaptan borç ödeme seçeneğini seçecek olursanız direkt olarak banka hesabınızda yer alan nakit fon ile borcunuzun dilediğiniz kadarını ödeyebiliyorsunuz. Diğer yöntem olan para yatırarak borcunuzu ödemek isterseniz dilediğiniz oranda nakit parayı bankamatik şubesine yerleştirerek ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

* Son olarak ATM üzerinden aylık harcama dökümüne ve taksitlendirmiş olduğunuz harcamalarınızın ekstresine de ulaşmanız mümkün. Ayrıca dökümünü de alabiliyorsunuz.

Şubelerden Kredi Kartı Borcu Ödeme

En klasik bankacılık işlemlerini gerçekleştirme yöntemi şubelerden gerçekleştirilen işlemlerdir. Banka şubelerini fiziksel olarak ziyaret ederek gerçekleştirebileceğiniz bu yöntemle hem zaman kaybınız olacak hem de sıra bekleyeceğiniz için yorgunluk yaşayacaksınız. Ancak bu yöntem de bir kredi kartı borcu ödeme yöntemi olduğu için bu yöntemi de işlemek istedik.

* Şubeden kredi kartı borcu ödemek için kartınızın ait olduğu banka şubesine gitmelisiniz ve buradan bir sıra numarası alarak (Kartınızı sıra veren okuyucuya tanımlatarak öncelikli sıra alabilirsiniz.) işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

* Ayrıca şubelerden gerçekleşen işlemlerde gerçekleştirdiğiniz harcamalara ait borç dökümünü de banka memurundan alabiliyorsunuz. Şubelerden gerçekleşen borç ödeme gibi diğer mecralardan da gerçekleşebilen işlemler için hem banka şubelerini meşgul etmemek hem de kendi rahatınızı bozmadan bu işlemi kolaylıkla yukarıda yer alan mecralardan gerçekleştirebileceğiniz için bu yöntemi pek önermiyoruz.

Yukarıda farklı mecralar üzerinden gerçekleştirebileceğiniz kredi kartı borcu ödeme yöntemlerini inceledik. Bu konuyla ilgili her türlü soru, görüş, öneri, ek bilgiyi bizimle ve diğer okuyucularımızla yorumlar bölümünden mesaj bırakarak iletebilirsiniz.

Not: Kredi kartlarınızı amacının dışında ödeyemeyeceğiniz borçlara sahip olarak kullanacak olursanız bankaların ödenmeyen borçların tahsili için hukuksal yollara başvuracaklarını ve icra yoluyla alacaklarının tahsilini gerçekleştireceklerini unutmadan, sadece bütçenize uygun şekilde kredi kartlarını maksimum fayda ile kullanmanızı öneririz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir