Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

Reklamlar


Kredi kartı yapılandırılması nasıl yapılır

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır: Her yıl yüzlerce kişi, gelirinin üzerinde kredi kartı harcaması yaptığından bankalar tarafından hukuki sürece düşüyor ve icralık oluyor. Gelirinin üzerinde harcanan kredi kartlarının geri ödemesi ne yazık ki çok zor olmaktadır. Biriken borçlar nedeni ile pek çok kişi hayatına kaçak göçek devam etmektedir. Aslında bankalarla bu duruma düşmeden alınabilecek önlemler vardır. Hatta kredi kart borcunuz hukuki sürece girdiğinde bile banka ile anlaşarak bu durumu çözümleyebilirsiniz.

Hukuki sürece düşen kredi kartınızı bankanızla anlaşarak yeniden yapılandırabilirsiniz. Aslında en uygun olan durum, kredi kartınızın geri ödemelerinde zorlandığınız dönem yapılırsa çok daha az faiz ödeme durumudur. Kredi kartı yapılandırması hemen hemen her banka tarafından yapılan bir uygulamadır.

Kredi kartı yapılandırılması nedir ve nasıl yapılır?

Kredi kartı yapılandırılması, kredi kartınıza yapılan bir kredi işlemidir. Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız, banka kredi kartınızı iptal eder ve borcunuzu kredilendirerek çok daha kolay ödeyebileceğiniz taksitlere böler. Fakat, pek çok banka bu işlemi pek istekli yapmamaktadır işte bu nedenle bankaya giderek yüz yüze görüşmekte fayda vardır.

Bu durumda belirlenmiş olan taksit tutarı bir düzen haline getirilir ve bu geri ödemelerin dikkatli yapılması istenilir. Yapılanma yapılan ve ödenmeyen borçlar hiç taviz verilmeden icralık olur. Bu durumda, avukatlık ücretleri ve yüksek faizler karşınıza çıkacaktır. Yapılandırma işlemini son şans olarak kabul etmek ve ona göre titiz davranmak gereklidir. Üstelik, kredi notunuz icralık olduğunuzda çok düşecek yaklaşık 5-10 yıl kadar kredi kullanamayacağınız gibi hiçbir banka ile de çalışamayacaksınız. Bankaya kredi kartı yapılandırması yapıp, kredinizi ödediğinizde bir süre sonra tekrar kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Özetle, kredi notunuzu tekrar düzenleyebilirsiniz.

Varlık yönetim şirketleri

Kredi kartı borç yapılandırılması dışında, varlık yönetim şirketlerine de başvuru yapılabilir. Bu durumda borcunuz tamamen bu şirketlere aktarılır ve bankaya bu şirket ödeme yapar. Daha sonra sizden belirli taksitlerle ödemeyi kapatmanız istenir. Bu şirketlerle çalışırken dikkat edilmesi gereken durum, iyi pazarlık yapmak ve şirketin yüksek faiz almasına engel olmaktır.

Aslında kredi kartı borcunuzdan kurtulmanın en iyi yolu, bankanız ile kredi kartı yapılandırması yapmaktır. Bunu yapamadığınız taktirde bazı bankalar, ihtiyaç kredisi ile kredi kartı borcunu kapatıp, belirli taksitlerle ödemenizi kolaylaştırır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir