Kredi Kartı ile MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

Reklamlar


kredi-kartindan-mtv-odeme

Kredi Kartı ile MTV Ödeme Nasıl Yapılır: Motorlu Taşıtlar Vergisi olan MTV, her sene iki taksit halinde ödenmektedir. Ocak ve Temmuz aylarında ödenen MTV, aracın yaşına ve motor hacmine göre farklılık gösteren bir vergi türüdür.

Vergi ödemeleri geçmiş yıllarda bankalarda, vergi dairelerinde ve MTV ödemesi yapılabilen diğer kurumlarda yapılmaktaydı. Günümüzde ise internet üzerinde sıra beklemeksizin hızlı bir şekilde online MTV ödemesi yapılabilmektedir.

Özellikle, kredi kartıyla MTV ödemesi yapılabilmesi, taksit ödemesi yapan kişileri oldukça rahatlatmıştır.

Kredi kartlarıyla yapılan ödemeler için taksitlendirme seçeneği de bulunmaktadır. Peki, kredi kartı ile MTV ödeme nasıl yapılır? Kredi kartınızla MTV ödemesi yapmak için öncelikle Maliye Bakanlığı tarafından açılan İnternet Vergi Dairesi’ne giriş yapmak gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra, MTV ödeme ekranına girip, istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmak gerekmektedir.

MTV ödemesi yapılırken istenen bilgiler arasında plaka, kimlik ya da vergi numaranız ve araç tescil tarihi gibi bilgiler talep edilmektedir.

İstenen bilgileri girdikten sonra, ekranda ödemek istediğiniz MTV taksitini seçmeniz gerekmektedir. Ekranda Ocak ve Temmuz ayı taksitleri gösterilmektedir. Ödemek istediğiniz ayın taksitini seçtikten sora kredi kartı bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir.

16 haneli kart numaranızı, kredi kartı sahibinin adı ve soyadını, son kullanım tarihini ve CVV kodunu yazarak ödemeniniz yapabilirsiniz.

Anlaşmalı bir kredi kartıyla ödeme yapıyorsanız eğer, ödeme ekranında yapacağınız ödeme tutarını kaç taksitle ödeyeceğinizi belirterek, yaptığınız ödemeyi aylık taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir