Kredi kartı kullanırken yapılan 10 yanlış

Reklamlar


kredi kartı kullanımındaki 10 yanlış

Kredi kartı kullanırken yapılan hataları sizler için bir araya getirdik, işte kredi kartı kullanırken yapılan yanlışlar. Günlük hayatın vazgeçilmez öğelerinden biri haline gelen kredi kartları alışverişlerde neredeyse nakit paranın yerini aldı. Bankaların önemli hizmetlerinden biri olan kredi kartları nakit para ihtiyacını karşılamak amacıyla da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tür kullanımlar kişilere zarar verecek boyutlara da ulaşabilmektedir. Doğru şekilde kullanıldığında faydalı bir ödeme aracı olan kredi kartları, hatalı ya da yanlış kullanımlarda kişilerin büyük borçlarla uğraşmalarına sebep olabilmektedir. İşte, kredi kartı kullanırken yapılan 10 yanlış;

Kredi kartı kullanırken yapılan hatalar ve alınacak önlemler

1- Kredi kartınızı alırken ödeyebileceğiniz tutardan daha fazla limit tesis ettirirseniz fazla harcama yapmanız söz konusu olabilir.  Kredi kartınızın ödeme kabiliyetinizin üzerinde olması yaptığınız ilk hatadır diyebiliriz.

2- Kredi kartına güvenerek fuzuli harcamalar yapmak diğer bir hatalı davranıştır. Acil olmayan harcamalar nedeniyle fazlaca borçlanabilirsiniz.

3- Birden fazla kredi kartına sahip olmak da yanlıştır. Tüm kredi kartlarınızın borçlarının toplanmasıyla ödeyemeyeceğiniz bir meblağın altına girebilirsiniz.

4- Yüksek harcamalar yaparak borcun çoğalması ve asgari ödemenin ancak yapılabilmesi yapılan yanlışlardan biridir.

5- Kredi kartlarının kredi notunu yükseltmesi için sıkça kullanılması da yanlış bir davranıştır.

6- Kredi kartından yapılan nakit çekimleri kredi kartı borcunun ödenmesinde fazla zorlayıcı olabilir. Nakit çekimlerinin faiz oranları daha yüksektir ve çok çok acil bir durum yoksa bu yola başvurulması oldukça yanlıştır.

7- Kredi kartı borcunun ödenmemesi ve kapatılmasına neden olmak hatalıdır. Bunun sonucu olarak sizleri sıkıntılı ve üzücü bir süreç karşılayabilir.

8- Kredi kartı harcamalarına yönelik üretilen kampanyalardan faydalanmak için çok miktarda alışveriş yapmak ve ödeyebileceğiniz tutarın üzerine çıkmak yanlıştır.

9- Yanlışlıklardan biri de kredi kartı harcamalarınıza ait ekstrelerin incelenmemesidir. Ekstrelerinizi inceleyerek gereksiz harcamalarınızı net olarak görebilirsiniz.

10- Kredi kartı kullanımlarında olduğundan farklı görünmek ihtiyacı ile fazla harcamalar yapmak ve zengin hissetmek. Bu gibi davranışlar psikolojik olabileceği gibi kontrol altına alınması gereken yanlış bir davranış biçimidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

  1. İhsan

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir