Kredi Kartı Ne Kadar Sürede İcralık Olur?

Reklamlar


Kredi Kartı Ne Kadar Sürede İcralık Olur: Kredi kartı borcu ödenmezse ne kadar sürede icra işlemi başlar, kredi kartı ödenmemesi durumunda yaşanan gecikmeler sonucunda oluşan icra konusunu sizler için araştırdık işte ödenmeyen kredi kartı borçları ve icra süreci. Kredi kartları yanımıza nakit para taşıma derdinden bizi kurtaran ve bankalar tarafından müşterilerine ayrıcalıklı alışveriş imkanı sunan finansal ürünlerdir.

Her bankanın kredi kartı ürünlerinde izlediği yol diğerinden farklı olmak üzere özellikle müşteri sayısını arttırmak için bankalar kredi kartı ürünlerinde üye sayısı ve taksit seçeneklerinin fazlalığı üzerinden avantaj sağlamaktadır.

Özel bankalar ve kamu bankaları yani devlet bankaları sunmuş oldukları kredi kartı ürünlerinde 30 günlük kart kullanımının ardından ekstrenin kesilmesi ile dönem borcunuz ekstrenize yansıtılmaktadır. Aylık harcamalarınızın düzenlenmiş olduğu kredi kartı ekstreniz pek çok farklı mecra üzerinden elinize ulaşabilir. Bunlar internet üzerinden mail ile, posta yoluyla veya kısa mesaj ile iletilebilmektedir.

Aylık kredi kartı borcu 30 günlük harcamalarınızın ardından hesabınızın kesilmesiyle birlikte 9 gün içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Harcamalarınızı 39 gün içerisinde ödemeyecek olursanız % 25’lik minimum asgari ödeme tutarınız daha yüksek bedellere ulaşabilmektedir.

Bu sürenin sonunda kredi kartı borcunuzu ödemeyecek olursanız kısa mesaj ile durumun banka tarafından bilgilendirmesi söz konusu olamayacağı gibi e poste ve telefon ile de sürekli olarak gecikmeli borcunuz olduğu ile ilgili bilgi veriliyor. Ancak kredi kartınızın zamanında ödenmemesi kartın kapanmasına neden olmamaktadır, kartınızda limit bulunuyor ise kredi kartınız kullanıma açık bulunmaktadır ve belirli bir süre daha kesilene kadar kullanılabilir.

Kredi/Kredi Kartı Borcunu Ödemezsem Ne olur?

Kredi kartı borcunuzun ilk 30 günlük dönemde ödenmemesi durumunda 2. 30 günlük dönem işlemeye başlamaktadır. Buna bağlı olarak 30. günden 60. güne kadar devam eden döneme 2. dönem adı verilmekle birlikte bu dönemde de aylık harcamalarınız hesaplanarak yine 2. dönemi kapsayan borcunuz da 39. gün hesabınız kesilerek iletilmektedir.

  1. dönem olan 2. ekstrenizin hesaplanması sonucu halen kredi kartı borcunuzu ödemeyecek olursanız bu kez kredi kartınızda bakiye bulunuyor olsa bile kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır.

Bu durumda ödeme yapmanız için son döneme giriyorsunuz, bundan sonraki 3. dönemin sonunda kredi kartı borcu icralık olacağı için bu dönemlerde borcunuzu mümkün olduğu kadar ödemeniz gerekiyor.

Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Ay/GünÖdenmezse Avukatlık Olur?

  1. ve 2. dönemde kredi kartı borcunuzun en azından minimum ödemesini bile gerçekleştirmezseniz 3. dönemin sonunda kredi kartı borcu icralık olacaktır.

Bu dönemin ardından üst üste ödeme gerçekleşmediği için borcunuz icralık olmakla birlikte borcunuzu ödeyebilmek için 7 günlük bir süre tanınmaktadır. 7. günün sonunda da borcunuzu ödemeyecek olursanız 8. gün avukat tarafından icra işlemleri başlatılmakla birlikte hukuksal süreç başlayacaktır.

Kredi kartı borcu kaç gün ödenmezse icralık olur sorusunun cevabı ilk kullanım dönemi + 2 dönem ve 7 gün olmakla birlikte 67 gündür. Ancak bu sürenin sonunda hiç bir ödeme gerçekleştirmemiş olursanız kredi kartı borcunuz icralık olur.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz kredi kartı borcu ne kadar sürede ödenmezse icralık olur konumuz ile ilgili konuya eklemek istedikleriniz veya her türlü sorularınızı yorumlar bölümünden bize ve diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir