Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Reklamlar


Kredi notu düşük

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar: Kredi notu, bankalardan kredi alabilmek için en önemli hususlardan birisidir. Kredi notu, kişilerin aldıkları kredilerin geri ödemesi konusunda sorun yaşatıp yaşatmayacağı hakkında bankalara fikir verir. Kredi notu, daha önce kullanılan kredi kartları ya da banka kredilerinin ödemesinin ne şekilde yapıldığına bağlı olarak belirlenmektedir. Ödemelerini düzenli olarak yapan kişilerin notu yüksektir.

Ödemelerini aksatan ve ödemeyen kişilerin ise kredi notu düşüktür. Kredi notu düşük olan kişiler, güvenilir olmayan kişiler olarak görüldüğünden kredi alabilmeleri son derece zordur. Özellikle kara listeye düşen kişiler 5 yıl boyunca hiçbir bankadan kredi alamamaktadır. Kredi notu düşük olan kişiler ise bazı şartlara bağlı olarak, kredi notu düşük olana kredi veren bankalar aracılığıyla kredi kullanabilmektedir.

Kredi notunuzun düşük olması durumunda, bankalar kredi taleplerinizde sabit bir gelirinizin olup olmadığını sormaktadır. Ayıca bir yakınınızın da kefil olarak gösterilmesini istemektedir. Üzerinize kayıtlı olan bir gayrimenkulünüz varsa da bankalardan kredi alabilmeniz kolaylaşacaktır.

Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar arasında Odeabank, TEB, Burganbank, HSBC, Citibank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ı söyleyebiliriz. Bu bankalara başvuru yaptığınızda, bankanın aradığı şartları karşılamanız durumunda kredi kullanabilirsiniz. Kredi notu düşük olan kişilere kredi kullanımında limit konusunda çok büyük limitler verilmemektedir. Mütevazı rakamlarda kredi alabilir ve harcamalarınızda kullanabilirsiniz.

Kredi notunuz düşük olmasına rağmen kredi almanız halinde, yeni aldığınız kredinin ödemelerini düzenli olarak yaptığınızda kredi notunuz tekrardan yükselmektedir. Böylece ilerleyen zamanda tekrar kredi çekmek istediğinizde tüm bankalara başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuz yüksek olduğunda bankalardan kredi almanız kolaylaşacaktır.

Kredi ödemeleri konusunda tekrardan sorun yaşadığınızda ve ödemelerinizi gerçekleştirdiğinizde, ipoteğiniz varsa eğer gayrimenkulünüz konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca, kefiliniz varsa eğer, kefilinizde zor duruma düşecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir