Kredi Notu Ne Kadar Zamanda Yükseltilir?

Reklamlar


kredi-notu-duzeltme

Kredi Notu Ne Kadar Zamanda Düzelir veya Güncellenir: Kredi notu ne kadar sürede düzelir ya da kredi notu güncelleme zamanı nedir diye sorguluyorsanız yazımızı okumaya devam edin, kredi notu yükseltme ile ilgili araştırmamız bu yazıda.

Kredi notu bankaların bireylerin finansal geçmişlerine bakarak oluşturdukları nottur. Kredi notu 0 ile 1900 arasında değişen bir nottur ve kredi notunun düşük olması bankalar ile ilişkilerinizi olumsuz etkileyecek olup, kredi notunuzun yüksek olması da bankalarla olan finansal ilişkilerinizin sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Kredi notu düşük olduğunda birey kredi almakta, kredi kartı almakta, limit yükseltmekte sıkıntı yaşayacaktır. Ayrıca her hangi bir maddi sıkıntıya düştüğünde de bankalara yaptığı başvuru olumlu değerlendirilmeyecektir. Bunun için de yüksek kredi notu her zaman için çok büyük bir avantajdır.

Kredi notu düşük olan bireylerin de kredi notunu yükseltmek için bir yol izlemesi finansal ilişkilerini güçlendirmeyi sağlayacaktır. Kredi notu düşük olan bireyler kredi notlarını yükseltmek için öncelikle üstlerinde olan borçları bir an evvel sıfırlamalıdırlar. Borçlarını ödememeleri halinde kredi notu da yükselmeyecektir. Öncelikle borçların ödenmesi gerekmektedir.

Kredi notunu yükseltmek için borçların ödenmesinden de sonra izlenecek yolların başında düşük limitli kredi kartı almak gelmektedir. Düşük limitli bir kredi kartı alıp, kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaparak kredi notunuzun yükselmesine de katkıda bulunacaksınız.

Kredi kartından sonra alacağınız düşük miktarlı bir kredi ve hızlı, zamanında ve tam ödemeleriniz de kredi notunuzu yükseltecek olan önemli bir etmendir.

Kredi notunuzu yükseltmek için faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Faturalarınızın zamanında ve hiç gün şaşmadan ödenmesi de kredi notunuzu yükseltecek bir etmendir.

Kredi notu yükseltmek birkaç ay kadar kısa süreli bir iş değildir. Kredi notu yükseltmek için birkaç yıla ihtiyacınız vardır. Beş yıl da kesin olarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi Kayıt Bürosu tarafından bütün finansal ilişkiler kayıt altına alınmaktadır ve bu kayıtlar beş yıl da bir olmak üzere silinmektedir. Beş yıl önce bütün borçlarınızı kapatmanız ve daha sonra aldığınız kredilerde, kredi kartlarında düzenli ödeme yapmanız kredi notunuzun hızlı oranda artmasını sağlayacaktır.

Kredi Notu Yükseltmek İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Kredi notunuz finansal ilişkileriniz sebebiyle düşmüş olabilir. Ancak kredi notunu yükseltmekte sizin elinizdedir. Öncelikle kredi başvurusu ya da kredi kartı başvurusu yapıp da olumsuz sonuç alındığında bu durumun kredi notunuzu düşürdüğünü bilmelisiniz. Bunun için de olumsuz sonuçlanacak kredi ve kredi kartı başvuruları yapmamalısınız.

Kredi notunuzu findeks ile sorgulayabilirsiniz. Findeks ile kredi notunuzu sorguladıktan sonra eğer ki onaylanacak bir kredi notunuz varsa o halde kredi başvurusu ya da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ancak onaylanması imkansız görünen bir başvuruyu bir şey kaybetmem mantığıyla yapmamalısınız.

Eğer ki hali hazırda bir kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa bunun ödemelerini düzenli hale getirmelisiniz. Düzenli ödemeler her zaman için kredi notunu yükseltecek bir etmendir.

Faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermeniz, fatura ödemelerinizin zamanında ve gününde olması da kredi notunuzu yükseltecek olan etmenler arasında bulunmaktadır.

Kredi notunuzu yükseltmek için gelir durumunuz önemlidir. Bunun için gelir durumunuzu yükseltmelisiniz. Eğer ki bir işiniz yoksa bir işe girmelisiniz. Sigortanız yoksa sigorta yaptırmalısınız. Bunlar kredi notunuzu artıracak olan önemli etkenlerdir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir