Kredi Vadeleri Uzadı mı? Kaç Ay Oldu?

Reklamlar


kredi-vadeleri-33

Kredi Vadeleri Uzadı mı? Kaç Ay Oldu: Hükümetin uygulamasıyla birlikte yapılandırma konusunda yeni adımlar atıldı. Yeni yasa kapsamında borçlarını ödemekte zorluk çeken kişiler borçlarını yapılandırarak aylık olarak uygun ödeme koşulları altında borçlarını ödeyebilecek.

Kredi vadeleri uzadı mı? Kaç ay oldu? Diye merak edenler içinde müjdeli haber geldi ve kredi vadeleri uzatıldı. Bankalar, kredi kartlarında 72 aya kadar kredilerde 48 aya kadar yapılandırma yapabiliyor.

Bankalar yeni yasa kapsamında kendi faiz oranlarını belirlerken, baktığımızda faiz oranları yapılandırma işlemlerinde genel olarak 1,25 ile 1,45 arasında değişmektedir. Yasal takibe düşen ve borçlarını ödemekte zorluk çeken kişiler ise bu yasadan yararlanamamaktadır.

Yasa kapsamında bu kişilere yapılandırma yapılmamaktadır. Fakat yasal takibe düşmemiş üç döneme kadar gecikmesi olan kişilere yapılandırma yapılmaktadır. Yasa kapsamında herkes bu yapılandırmadan bir defaya mahsus olarak faydalanmaktadır.

Eğer, borçlarınızı ödemekte zorluk çekiyorsanız, bankanıza başvuruda bulunarak yapılandırma talebinizi bildirebilirsiniz. Yapılacak yapılandırmayla birlikte aylık ödeyebileceğiniz miktarlarda bir taksitlendirme yapabilir ve borçlarınızı daha rahat ve düzenli olarak ödeyebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir