Kredi ve Kart Borçlarını 4 Adımda birleştirme

Reklamlar


kredi-karti-borcu-birlestirme

Kredi ve Kart Borçlarını 4 Adımda birleştirme: Kredilerle ilgili yapılan araştırmalarda ihtiyaç kredisi başvurusu yapıldığında, başvuruların yaklaşık %35’lik oranı borçları kapatmak ya da tek bir bankada tüm borçları kapatmak adına yapılıyor. Sizde, eğer borçlarınızı birleştirmek istiyorsanız eğer, kredi ve kart borçlarınızı 4 adımda bileştirin. Makalemizde izlemeniz gereken tüm adımları sizler için derledik. İşte kredi ve kart borçlarınızı birleştirmeniz için gerekli dört adım;

Tüm Borcunuzu Hesaplayın

Bankalara olan tüm borçlarınızı öncelikle hesaplamanız gerekmektedir. Taksitli alışverişlerinizden kredi kartı borçlarınıza kadar tüm borçlarınızı hesapladıktan sonra ihtiyacınız olan kredi tutarını belirleyebilirsiniz.

Aylık Rahat Bir Şekilde Ödemeyebileceğiniz Taksit Miktarını Belirleyin

Çekeceğiniz bir kredi için aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi hesaplamanız gerekmektedir. Bu hesaplamalar yapılırken, aylık olarak sizi ekonomik olarak çok fazla sarsmayacak taksit tutarları belirlemeniz önemlidir. Bankalar, hane halkı gelirinin en fazla %50’si oranında taksit ödemesi yapılmasına imkân tanımaktadır. Aylık 2000 TL geliri olan bir hane için en fazla 1000 TL taksit ödemesi yapılabilmektedir.

Bankanın Talep Etmesi Halinde İpotek Verebilme Ya da Kefil Gösterebilme Durumunuzu Sorgulayın

Bankalardan bu tür bir kredi için başvuru hazırlığında bulunurken, bankaların gerek görmesi halinde sizden ipotek vermenizi ya da kefil göstermenizi isteme durumu da olasılıklar arasındadır. Bu tür bir durum yaşanması halinde böyle bir imkânınızın olup olmadığını önceden değerlendirmeniz gerekmektedir. Özellikle teminat gösterebileceğiniz bir eviniz varsa, bankalardan kredi alma şansınız son derece yüksek olmaktadır.

En Uygun Şartlarda Kredi Verecek Olan Bankayı Araştırın

Kredi çekeceğiniz tutar için en düşük faiz oranlarından kredi kullandıran bankaların araştırmasını mutlaka yapın. Aynı tutarda alacağınız bir kredi için farklı bankalara çok daha fazla maliyetle geri ödeme yapabilirsiniz. Kredi kullanmadan önce bankaların güncel faiz oranları üzerinden ön araştırmanızı yapabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir