Küçük Evde Yaşamanın Avantajları

Reklamlar


küçük evde yaşamanın tasarrufu

Küçük Evde Yaşamanın Ekonomik Avantajları: Küçük evlerde yaşamak her zaman için çok tasarrufludur. Fakat, hepimizin hayalinde büyük ve geniş evler vardır. Her şeyden önce küçük bir ev her zaman için daha uygun fiyata satılmaktadır. Üstelik, küçük evler, ısınma, soğuma ve pek çok gider açısından çok daha tasarrufludur. İşte, küçük evlerde yaşamanın 6 ekonomik avantajı;

Küçük bir evi satın almak, büyük bir evi almaktan çok daha ucuzdur. Bu nedenle ilk olarak küçük bir ev alındığında para tasarrufu olmaktadır. Evi almak değil, kiralamak isterseniz büyük evlerin kirası yüksek, küçük evlerin ki ise düşüktür.

Temizlik

200 metrekare bir ev de yaşamak ile 80 metrekare bir evde yaşamak arasında pek çok harcama farkı vardır. Küçük bir evin temizlik masrafı çok düşüktür. Büyük bir evin daha çok penceresi, perdesi vardır. Bu da çamaşır, ütü masrafını arttırır. Büyük evin daha fazla tuvaleti ve banyosu olacağından temizlik gideri aratacaktır.

Sağlıklı yaşam

Büyük bir evin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Temizlik yapılmadığında, çok fazla oluşan tozlar akciğerlerde sıkıntı yaratabilir. Evin profesyonel temizlikçiyle temizlenmesi için ayda 400 TL harcarsınız. Bu nedenle, büyük ev masraflıdır.

Az alışveriş

Büyük bir evde, alanlar ne alırsanız alın boş kalacaktır. Bu nedenle, sürekli olarak alış veriş yapmak ihtiyacı hissedersiniz. Küçük bir ev için fazla alışverişe gerek yoktur. Bu durumda ciddi manada tasarruf edilir.

Daha az yakıt harcamak

Büyük bir evi ısıtmak, soğutmak için çok fazla yakıt, elektrik harcaması yapılır. Büyük bir ev zor ısınır ve sıcaklarda zor soğur. Masrafların artması bu nedenle kış ve yaz çok fazladır. Küçük evler ise çok kolay soğur ve ısınır. Bu nedenle daha az masraf gerektirir.

Daha az enerji tüketimi

Büyük evleri ısıtmak ve soğutmak için, lambalar ve aydınlatma için çok daha fazla enerji harcanır. Özetle, su ve elektrik faturanız yüksek olacaktır. Küçük evlerde su ve elektrik faturaları çok daha düşüktür.

Uygun fiyata yaşam

Küçük evlerin olduğu noktalarda pazarlar ve marketler, alışveriş merkezleri çok daha uygun olacaktır. Bu durumda çok daha az para harcar ve birikim yapabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir