KuveytTürk Kredi Notu Sorgulama

Reklamlar


kuveyt-turk-kredi-notu

KuveytTürk Kredi Notu Sorgulama

Bir çok platform aracılığı ile öğrenilen kredi puanı hizmetini kuveytTürk bankası KKB Risk Raporu sekmesi altında vermeye başladı, işte detaylar. Kuveyttürk katılım bankası ülkemizde faaliyetlerini sürdüren bir kısmı yerli bir kısmı yabancı sermayeli bir bankadır. Rekabetçi piyasa koşullarında ayakta kalabilmek için bir çok bankaya göre daha cazip kampanyaları sunan ve müşteri portföyünü genişletmeyi hedefleyen banka bir çok farklı kampanya ile karşımıza çıkıyor.

Kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirdikten sonra notunuz Türkiye ortalamasındaysa kolaylıkla kredi almaya hak kazanabiliyorsunuz. Sizler için gerçekleştirdiğimiz KuveytTürk kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapıldığı ve hangi mecralar üzerinden gerçekleştirilebildiğini birlikte inceleyelim;

İnternet Üzerinden KuveyytTürk Kredi Notu Sorgulama

İnternet üzerinden tüm bankacılık işlemlerini hem zamandan hem de maddi açıdan büyük ölçüde tasarruf ederek gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten KuveytTürk kredi notu sorgulamak için aşağıdaki yolları inceleyelim.

* Öncelikle son dönemlerde çok popüler olarak gündemde olan Findeks.com web sitesi üzerinden ücretsiz olarak üyelik gerçekleştirerek kolaylıkla kredi notunuzu ücretsiz şekilde öğrenebiliyorsunuz. Ancak belirli bir sayının ardından Findeks.com üzerinden kredi notunun öğrenilmesinin ücretli olacağı söyleniyor.

* Buna ek olarak KuveytTürk kredi notu sorgulamak için Kuveytturk.com.tr adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra sol tarafta yer alan menüden risk değerlendirme ve kredi notu sekmesinden giriş yaparak kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz.

Şubelerden KuveytTürk Kredi Notu Sorgulama

Banka şubelerini ziyaret ederek gerçekleştireceğiniz bir çok bankacılık işlemi gibi kredi notu sorgulama işlemlerinin de kolaylıkla gerçekleştirilebildiğini görüyoruz. Özellikle belirli yaşın üzerinde bireylerin internet ve diğer teknolojik mecraları çok fazla kullanamamasına bağlı olarak bu yaşlarda bulunan bireylerin bankacılık işlemlerini şubelerden gerçekleştirildiğini görüyoruz.

* Şubeden KuveytTürk kredi notu sorgulamak için öncelikle size en yakın Kuveyttürk şubesini ziyaret ederek buradan bireysel krediler bölümünden görevli memur ile iletişime geçerek talebinizi bildiriyorsunuz. Banka memuru sizin kimlik bilgilerini ile güvenlik sorgulamasını gerçekleştirdikten sonra sicilinizin en fazla ne kadar kredi kullanımına uygun olup olmadığını bildirecektir.

Cepten Kuveyttürk Kredi Notu Sorgulama

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne yazacağınız kısa kod ile kolaylıkla kredi başvuruları, kredi kartı başvuruları ve neredeyse tüm bankacılık işlemleri kolaylıkla cep bankacılığından gerçekleştirilebiliyor.

* Cepten KuveytTürk kredi notu sorgulamak için Turkcell hatlı bir cep telefonunuz olmak zorunda. Turkcell ve Findeks işbirliği ile gerçekleştirilen bu işlemde aşağıda yer alan yolu izlemelisiniz.

* Bunun için Turkcell hatlı cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TC Kimlik No (boşluk) Doğum Tarihi yazarak 1122’ye gönderiyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sadece bir kaç dakika içerisinde telefonunuza yeniden kısa mesaj gönderilerek kredi notunuz kötü, orta ve iyi olarak size geri bildirilir.

* Cepten kredi notu sorgulama işleminin bedeli 9 TL olarak ücretlendiriliyor.

Telefonla KuveytTürk Kredi Notu Sorgulama

Telefonla gerçekleştirilen işlemlerde özellikle güvenlik kaygılarına bağlı olarak kredi notu gibi bankacılık değerlendirme puanlarınızın açıklanması pek söz konusu olmuyor, ancak banka şubenizde tanınıyor ve mevduatınız bulunuyor ise güvenlik sorularının ardından banka memuruna bağlı olarak kredi notu öğrenmek söz konusu olabilir.

* Bunun için 444 0 123 numaralı KuveytTürk çağrı merkezini arayarak buradan güvenlik sorularına doğru kimlik bilgilerinizi verdikten sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Uyarı: Kredi notu sorgulama işlemi ne kadar fazla gerçekleşirse gerçekleşsin kredi notunuzda bir değişim olmayacaktır, ancak bankalara kredi başvurusu gerçekleştirerek kredinizin olumsuz cevaplanmasının ardından bir başka başvuru gerçekleştirdiğinizde daha önce olumsuz olan başvurudan dolayı kredi notunuzun bir miktar daha düştüğünü göreceksiniz.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz KuveytTürk kredi notu sorgulama işlemi ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir