Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Reklamlar


maaş bordrosu olmadan kredi

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar: Bu günkü konumuzda hangi bankalar maaş bordrosu olmadan kredi veye kredi kartı veriyor bunları inceleyeceğiz, işte maaş bordrosu ya da detaylı evrak istemeyen bankaların listesi.

Bankalar genellikle kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin ilk olarak belgelenebilir bir geliri olup olmadığına bakar. Bu nedenden dolayı bankalar, kredi başvurusunun yapıldığı günden itibaren kişinin Sosyal Sigortalar Kurumunda olan tüm kayıtlarını kontrol eder. Daha sonra bu kurum üzerinden kişinin aktif olarak çalışma durumu ve ne kadar maaş aldığını öğrenilerek, resmi olarak teyit edilir. Fakat müşterinin Sosyal Sigorta Kurumunda kaydı olmaması, çalışmadığı veya geliri olmadığını ifade etmez. Dolayısıyla bu banka için bir anlam ifade etmez.

Hiçbir işi olmayan bir kişi kredi almak istiyorsa mutlaka bir geliri olmalı ki kredi borçlarını rahat ve sorunsuz bir şekilde ödeyebilsin. Eğer kişinin Sosyal Sigortalar Kurumunda aktif kaydı yoksa ve bununla birlikte bankaya gösterebileceği herhangi bir maaş bordrosu da bulunmuyorsa kredi alabilmek için bankaya somut deliller sunması gerekmektedir. Örneğin kişinin üzerine bir ev kayıtlıysa o evin kira gelirini döküm haline getirerek bankaya beyan edebilir. Ya da kredi alacak kişi bir işyeri sahibiyse vergi levhası yardımıyla işyeri bilançosunun dökümünü çıkarıp bankaya gösterilebilir. Çalışmamanıza rağmen elinize geçen bir gelir kalemi varsa bunu delilleri ile bankaya sunmanız gerekmektedir.  Aksi takdirde banka size vereceği krediyi riske atmak istemeyecektir.

Tüm bu saydıklarımız haricinde Sosyal Sigorta Kurumda kaydı bulunmayan ve maaş bordrosu bulunmayan kişiler sigortasız olarak bir işte çalışıyorsa, çalıştığı kurumdan maaş aldığına dair bir belge talep edebilir. Kurumunuzda imza yetkisi olan bir kişi başlıklı kâğıt üzerine isim ve soyadınızı yazarak elemanımız şu tarihten itibaren şu kadar maaşla çalışıyor şeklinde bir yazı yazıp, mühür veya damga basarak bankaya beyan etmelidir. Bu tür yazılar yeri geldiğinde banka için oldukça ikna edici olabiliyor.

Diyelim ki tüm bu belgeleri temin edemediniz. Fakat krediye çok ihtiyacınız var. Tam bu noktada kredi notunuz devreye girerek küçük tutarlı kredi başvurularınız onaylanabilir. Tabi ki kredinizin onaylanması için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Aksi takdirde bankalar pek çok başvurunun içinden sizi kolayca eleyebilir.  Peki, maaş bordrosuz kredi veren bankalar hangileridir?

Öncelikle krediye acil ihtiyacınız varsa başvurmanız gereken ilk banka şüphesiz kendi hesabınızın bulunduğu bankadır. Hesabınızın bulunduğu bankada zaten bilgileriniz olduğu için sadece tek bir dilekçe yardımıyla işleminiz gerçekleştirilebilir. Fakat unutmamalıyız ki maaş bordrosuz krediler genellikle 2.000 TL ile 10.000 TL arasında olmaktadır. Zaten bu limitin yukarısında olan taleplerde banka, müşteriden gelir belgesi talep etmektedir. Bu durumda olumsuz sonuç alıp, hayal kırıklığına uğramamak için ilk olarak ihtiyacınız olan krediyi hesaplayın. Daha sonra ihtiyacınıza göre bir talepte bulunabilirsiniz.

2016 Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Finansbank Enpara:

Acil nakit paraya ihtiyacınız varsa Finansbank’ın bünyesinde olan Enpara şubesiz internet bankacılığı yardımıyla hesap açmanız dâhilinde kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. Enpara.com üzerinden tüm işlemler internet yoluyla yapılmaktadır. Dolayısıyla kredi başvurunuzu da internet üzerinden yapabilirsiniz. Daha sonra telefonunuza gelen onay mesajı eşliğinde Finansbank ATM’lerine giderek hesabınıza yatırılan krediyi çekebilirsiniz.

Odeabank:

Sizde hayatınızın en zorlu ve önemli anlarında elinizde nakit para olsun istemez misiniz? Odeabank sizden hiçbir şart, kefil, senet istemeksizin anında hızlı ve kolay bir şekilde kredi hizmeti veriyor. Konut ihtiyaçlarınızda, evlilik hazırlıklarınızda veya eğitim masraflarınızda Odebank’ın size sağladığı ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz.

Odeabank, kamu çalışanlarına harika bir kampanya geliştirerek maaşlarının 20 katına kadar kredi imkânı tanımaktadır. Üstelik herhangi bir senet, kefil ve sözleşme olmaksızın… Peki, Odeabank’ın kefilsiz kredi hizmetine nasıl başvuracağız?

Kimlik kartınızı veya noterden onaylı kimlik kartı örneğinizi alarak en yakın Odeabank şubesine başvurun. Fakat şunu da belirtmeliyiz ki banka sizden son üç aya ait olan fatura örneği de isteyebilir.

Finansbank:

Geçtiğimiz günlerde Finansbank,  online kredi kampanyasını başlattı. Bu kampanyaya göre şubeye gitmeden, online kredi başvurusu yapabileceksiniz. Üstelik başlattıkları bu kampanyada faiz oranları da oldukça uygun… Aylık %1.23 faiz oranı ve 36 aya varan taksit imkânıyla tabiri caizse kaçırılmayacak bir fırsat… Finansbank online kampanyasının kredi limiti ise 3.000 TL’dir. Sizde şubeye gitmeden, internet veya cep bankacılığı sayesinde senetsiz, kefilsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Finansbank, başvurunuzu onayladığında telefonunuza bir kısa mesaj gönderecektir. Olumlu bir cevap gelmesi halinde kredinizi İnternet bankacılığı ve cep şubesi üzerinden anında harcayabilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken bir diğer önemli noktada onaylanan krediler sadece bir hafta geçerlidir.

Akbank:

Akbank, geçtiğimiz günlerde pek çok kanaldan müşterilerine direk kredi vereceğini müjdeledi. Direk kredi vermekle birlikte sizden hiçbir sözleşme, senet ve kefil istemiyor. Bunun yanı sıra kendi müşterilerine 36 ay taksit ayrıcalığı da tanımış.

Akbank Direkt Krediyi en yakın banka şubesine giderek başvuru yapabileceğiniz gibi evinizden internet veya cep şube yardımıyla da katılım gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Direkt Kredinin limiti ise 15.000 TL’dir. %1.44 faiz oranıyla müşterilerine kredi vermektedir.

ING Bank:

Türkiye’nin en genç bankalarından biri olan ING Bank, müşterisi olmayan kişileri kendi bünyesine çekmek için maaş bordrosuz kredi imkânı tanıyor. 19 Haziran 2007 tarihinde kurulan ING Bank, yaptığı kampanyalar ile ülkemizde oldukça seviliyor. ING Bank’ın mini kredi paketi ile kredi limiti 3.000 TL’ye kadar olan avantajlı kampanyasından yararlanabilirsiniz. ING Bank mini kredi nedir?

ING Bank sizlere mini paketi ile 3.000 TL kredi veriyor. 36 aya varan taksit imkânı ile birlikte yaklaşık olarak aylık ödeyeceğiniz tutar 125,86 TL…  %1.99 faiz oranı ve 15 TL kredi tahsis ücretiyle oldukça avantajlı bir kampanya… Bu kredi paketinin yıllık toplam maliyet oranı ise %33,23…

TEB Bankası:

Türkiye’nin özel bankalarından bir tanesi olan TEB Bankası,  kefilsiz kredi sağlayan bankalardan bir tanesidir. Cepte TEB uygulaması ile 1.000 TL ile 15.000 TL arasında kredi çekebilirsiniz. Bu kredinin aylık faiz oranı ise yaklaşık olarak %1.27…  Ayrıca 36 ay taksit ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Peki, Cepte TEB kredisine nasıl başvurulur?

Öncelikle TEB bankasının en yakın şubesine gidebileceğiniz gibi bankanın resmi web sitesinden de internet bankacılığı aracılığıyla başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası:

Ziraat, devlet bankası olmanın yanı sıra neredeyse artık her il ve ilçede şubeleri bulunmaktadır. Dolayısıyla maaş bordrosuz kredi çekeceklerin ilk seçenekleri arasında…  Diğer bankalara göre Ziraat bankası müşterilerine daha az kampanya düzenlemektedir. Fakat faiz oranlarını uygun düzeyde tutarak müşterilerinin kendisine gelmesini sağlıyor.

Ziraat bankasının gelir belgesiz kredi kampanyasına başvurmak için kimlik kartınızla birlikte en yakın şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Eğer kredi notunuz yüksekse zaten kısa süre içerisinde banka size dönüş yapacaktır.

Banka verdiği krediye %1.39 faiz oranı uygulamaktadır. Bunun yanı sıra kredi tahsis ücreti olarak sizden 30 TL talep etmektedir. Toplam bankaya ödeyeceğiniz tutar ise yaklaşık olarak 6715 TL…

HSBC:

HSBC bankası, herhangi bir işte aktif olarak çalışmayan veya Sosyal Sigorta Kurumunda kaydı olmayan kişiler için uygun faiz oranlarında kredi veriyor. Genel merkezi Londra’da yer alan bu banka, Türkiye’de her şehirde aktif olarak hizmet vermeye çalışmaktadır. %1.45 faiz oranı ve 30 TL kredi tahsis ücreti ile müşterilerine kredi vermektedir.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir