Maaşın Kaç Katı Kredi Alabilirim?

Reklamlar


maas-kredisi

Maaşın Kaç Katı Kredi Alabilirim: Maaş kredisi çekmeden önce, bankalar kredi verirken öncelikle kredi notuna bakmakta ve müşterinin güvenilirlik oranını tespit etmektedir. Bankada güvenilir bir intiba bırakmış olan müşterinin kredi alma olanağı çok yüksektir. Ancak bankalar kredi verilirken tek baktıkları sizin geçmişte borcunuza olan sadakatiniz de değildir. Maaşınızda kredi almanızda ve kaç kat kredi alacağınızda önemli olan bir etkendir.

Bankalar Gelire Göre Kredi Miktarını Nasıl Belirliyor?

Banka kredi verirken aylık kredi vadenizi ödeyebileceğiniz oranda kredi vermeyi doğru bulur. Çünkü bankalar müşterilerden gerekli güveni almak isterler. Bunun için de müşterilere ödeyebilecekleri oranda kredi verirler. Bankalar kredi verirken bir vadenin en fazla bireyin maaşının %60’ı oranında olursa kredi vermektedirler. Eğer ki kredinizin vadesi maaşınızın %60’ından daha fazlaysa kredi alma ihtimaliniz yok olacaktır. Ancak vadenin maaşınıza oranına göre de alınabilecek kredi tutarı belirlenmektedir.

Bankalar Sadece Maaşa Bakarak Mı Ödeme İmkanı Değerlendirmesi Yapar?

Bankalar kredi vermeden evvel ödeme imkanı değerlendirmesi yapmaktadır. Bu değerlendirme de müşterinin maaşı ciddi ölçüde önem taşımaktadır. Maaş dışında önemli olan faktörlerin başında ise mal varlığı gelmektedir. Üzerinize kayıtlı olan arsa, ev ya da her hangi bir mülk varsa bu da ödeme imkanınıza etki edecektir.

Alınabilecek Kredi Miktarı Başvuru Yapılmadan Öğrenilebilir Mi?

Kredi miktarında etkili olan maaşınızın miktarı ile kredi başvurusu yapmadan önce de alabileceğiniz krediyi ortalama olarak hesaplayabilirsiniz. Maaşınızın en fazla %60’ı vade yaptırabileceğiniz net bir bilgidir. Maaşınızın %60’ını hesaplayın. Daha sonra da %60’ını aylık vade ile çarpın. 12 vadede ödeme yapacaksanız 12 ile, 24 ay vade yapacaksanız 24, 36 ay vade yapacaksanız 36 ile çarpmalısınız. Bu miktar alabileceğiniz maksimum kredi miktarıdır. Bankaya gittiğinizde de hemen hemen yakın bir sonuç çıkacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir