Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Reklamlar


Motosiklet Kredisi Veren Bankalar: Hangi bankalar motosiklet kredisi veriyor, motosiklet almak için kredi çekmek için neler gerekli şartlar ve daha fazlasını siler için araştırdık işte detaylar. Motosiklet kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe artış göstermektedir. Buna bağlı olarak motosiklet sektörü sürekli olarak kendini yenilemeye teşvik edilmiş ve büyük markaları incelediğimizde çok sıkı bir rekabet koşullarının hakim olduğunu görüyoruz.

Ancak bu derece gelişen bir sektörün oluşturduğu ürünler son derece güçlü ve teknolojik alt yapıya sahip olarak üretildiği için eskisi gibi ucuz ürünler olamıyor, bugün piyasayı incelediğimizde pek çok üst düzey motosikletin otomobillerden daha pahalı olarak piyasaya sunulduğunu görüyoruz.

Eskiden motosiklet gibi kaza yapmaya daha yatkın araçların kredi ve sigorta işlemleri yapılamıyordu ancak günümüz şartlarında artan talep ve ihtiyaçları karşılayabilmek için bankalar motosiklet kredileri sunmaktadırlar.

Vatandaşlar genellikle ekonomik açıdan düşük fiyatlara satışı gerçekleşen motosikletler için ihtiyaç kredileri kullanabilmektedir ancak bazı yüksek bedelli modeller için banka kredilerinin kullanılması çok büyük önem taşıyor. Bazı motosikletlerin 30 bin lira ile 250 bin lira aralığında satış fiyatları olduğunu biliyoruz.

Konuya başlamadan önce bankaların neden motosiklet kredileri için istekli olmadıklarından da bahsedelim; Bunun en önemli nedeni motosikletlerin güvenlik açısından kaza yapmaya elverişli araçlar olmasıdır, buna bağlı olarak aracın kaza yaparak değer kaybına uğraması sonucu bankanın alacağını tahsil edemeyeceği korkusu ile kredi kullandırma konusunda çekimser davranmaktadırlar.

Aşağıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirdiğimiz motosiklet kredisi veren bankalar ile ilgili incelemelere birlikte bakalım;

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

QNB Finansbank Motosiklet Kredisi

QNB Finansbank motosiklet kredilerinde en rahat koşullarda kredi kullandıran bankalarımızdan bir tanesidir. Buna bağlı olarak TL cinsinden motosiklet kredisine başvuru gerçekleştirerek kredinizi kullanabilirsiniz.

Buna Bağlı olarak QNB Finansbank Motosiklet kredisini kullanabileceğiniz markalar şunlardır; Harley Davidson, BMW, Kawasaki, Yamaha, Honda, Suzuki, KTM, Ducati, Polaris, Bombardier ve Vespa markalarıdır.

Burada banka motosiklet kredilerini araç kredilerinden ayırmamakla birlikte 48 ay vadeli olarak motosiklet kredisi kullandırabiliyor.

QNB Finansbank motosiklet kredisi incelendiğinde motosikletinin değerinin 50 bin liraya kadar olması durumunda motorun proforma faturasının % 70’lik bölümü kredilendirilebiliyor, 50 bin liranın üzerinde satış fiyatı bulunan motorsikletlerin ise % 50’lik bölümü kredilendiriliyor.

İkinci el yani kullanılmış motosikletlerde ise motosikletin kasko değeri baz alınarak kredi kullandırılıyor.

Motosikler kredisi için QNB Finansbank maksimum 48 ay vade ile kredi kullanımına olanak tanıyor.

Yapı Kredi Motorsiklet Kredisi

Yapı Kredi Bankası motosiklet kredileri konusunda biraz daha temkinli yaklaşan bankalardan bir tanesidir. Buna göre Yapı Kredi motosiklet kredisi incelendiğinde 0 kilometre motosikletler için fatura bedelinin % 50’lik kısmına kredi çıkıyor. Kullanılmış 2. el motosikletlerde ise sadece 1 yaşına kadar olan motorsikletlere kredi kullanımı sağlanırken. Daha yaşlı motosikletler için kredi kullanabilme imkanı söz konusu olamıyor.

Sıfır kilometre motosikletler için proforma fatura ile başvuru gerçekleştirerek en fazla 36 ay geri ödeme vadesi ile kredi kullanabiliyorsunuz. Burada maaş bordrosu ve TC Nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Satın alacağınız motosiklet ikinci el ise bu noktada motosiklete ait suhsatın fotokopisinin bankaya ibraz edilmesi yeterli oluyor.

Honda Finans Motosiklet Kredisi

Bu imkandan sadece Honda marka motosiklet satın alabilmek için faydalanmanız mümkün oluyor. Buna göre Honda Finans üzerinden 0 kilometre motosiklet kredisi alacaksanız 48 ay vade seçeneğinden faydalanabileceğiniz gibi 2. el motosiklet alımında ise en fazla 36 ay vade seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sıfır kilometre veya henüz bir kaç yıllık motosikletlere kredi çıkmaktadır ancak bunun üzerinde yaşı bulunan motosikletlere bankalar üzerinden kredi alabilmek mümkün değildir. Bu gibi durumlarda üzerinize bulunan her hangi bir değerli varlığı göstererek ihtiyaç kredisi kullanmanız ve alacağınız nakit tutar ile motosiklet satın almanız en mantıklı tercih olacaktır.

Tüm bunlara ek olarak motosiklet kredileri taşıt kredilerine oranla daha maliyetli ve masrafları daha yüksek olan kredilerdir. Bu nedenle yukarıda yer alan bankalar ve finans kuruluşlarının tamamından konuyla ilgili teklif almak en doğru seçimi gerçekleştirmeniz için önemli bir faktördür.

Yukarıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirmekte olduğumuz motosiklet kredisi veren bankalar ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir