Odeabank Eft İşlem Ücretleri

Reklamlar


odeabank-eft-ucreti

Odeabank Eft Ücretleri ne kadar, odeabank eft işlem ücreti hakkında detaylı bilgi. Odeabank 2012 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren yabancı iştirakli bankalardan bir tanesidir. Ülkemizde kurulduğu günden bu güne kadar 55 şubeye ulaşan banka yeni açılmış olmanın verdiği rekabetçi piyasa koşullarına ayak uydurabilme yolunda pek çok farklı kampanyayı müşterilerine sunmaktadır.

Özellikle Odeabank eft ücretleri incelendiğinde diğer bankalara oranla daha avantajlı fiyatların sunulduğunu görmekteyiz. Merkez Bankasına bağlı olarak bankacılık işlemlerini devam ettirmekte olan Odeabank ülkemize getirdiği büyük bir sermaye ile faaliyetlerine devam etmekte olan orta ölçekli ancak dünya çapında büyük ölçekli bir bankadır.

Sizler için incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Odeabank eft ücretleri ve saatleri üzerine elde ettiğimiz sonuçlara birlikte bakalım;

Odeabank Eft Ücretleri

Odeabank üzerinde yer alan hesabınızdan bir başka bankada bulunan hesaba para transferi gerçekleştirme işlemine eft denilmektedir.

* Şubelerden gerçekleştirilen eft işlemleri genellikle en yüksek bedellerle komisyon talep edilen işlemlerdir. Ancak bilgilerini verme zorunluluğumuzdan dolayı Odeabank eft ücretleri bankanın şubelerinden gerçekleştirilen işlemlerde 25 lira ile 500 tl arasında komisyon tahsil edilmektedir.

* Banka şubesine kadar giderek para transferi gerçekleştirmeniz gerekiyorsa bu işlemi şubelerin önünde yer alan ATM’lerden gerçekleştirecek olursanız eft işlemi için hiç bir masraf veya komisyon ödemenize gerek kalmamaktadır.

* Odeabank eft ücretleri incelendiğinde internet üzerinden online olarak gerçekleştirilen para transferi işlemlerinden 4 TL ücret talep edilmektedir.

* Mobil şube üzerinden gerçekleştirilecek olan eft işlemlerinde ise yine aynı şekilde 4 lira talep edilmektedir.

* Bunların dışında Odeabank eft ücretleri telefon bankacılığı üzerinden talimatla gerçekleştirilen para transferlerinde de tahsil edilmektedir. Telefon bankacılığı işe eft işlemlerinde % 0.25 oranında komisyon talep edilmektedir ve 35 lira ile 250 tl arasında komisyon bedeli alınmaktadır.

Odeabank Eft Saatleri

Eft saatleri çalışma saatleri içerisinde belirli sınırlamalar içerisinde gerçekleştirilen para transferlerine izin verilmektedir. Bunun dışında gerçekleştirilen eft işlemleri devam eden ilk çalışma günü içerisinde alıcının hesabına iletilmektedir.

* Buna göre Odeabank eft işlemleri çalışma saatlerinin başladığı 09:00’dan itibaren gerçekleştirilebilmekle birlikte saat 17:00’a kadar gerçekleştirilmektedir. Bu sürelerin dışında gerçekleşen eft işlemleri ise takip eden ilk iş günü çalışma saatleri içerisinde karşı hesaba aktarılabilmektedir.

Gönderilen ödemeler normal şartlarda 5 dakika ile 10 dakika içerisinde karşı hesaba aktarılırken Merkez Bankasının yoğunluğu ve banka şubelerinin yoğunluk durumlarına bağlı olarak bu süre bazı şartlarda yarım saati bulabilmektedir.

Not: Yukarıda detaylı şekilde incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz eft gönderme yöntemleri içerisinden hangisini seçerseniz seçin gönderim bilgilerinin doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması çok önemlidir. Buna gör iban numarası ve alıcının isim ve soyadının bir biri ile uyuşmaması durumunda gönderilen tutar yeniden sizin hesabınıza aktarılacaktır. Bu yanlışlık durumunda Odeabank eft ücreti yine de hesabınızdan kesinti olarak tahsil edilmektedir.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Odeabank eft ücretleri ve saatleri ile ilgili konuya eklemek istedikleriniz veya sorularınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir