Odeabank Sanal Kart Oluşturma

Reklamlar


Odeabank Sanal Kart Oluşturma: Odeabank ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan yabancı sermayeli bankalardan biridir ve Audi Sal Bank tarafından 2012 yılında orta ölçekli bir sermaye ile kurulmuş olan finans kuruluşudur. Ülke geneline yayılmış olan 146 şubesi ile faaliyetlerini sürdürmekte olan finans kuruluşunun bünyesinde 1.500 personel çalışmaktadır.

Odeabank gibi ülkemizde faaliyetlerine yeni başlamış olan finans kuruluşları genellikle rekabetçi piyasa koşullarına ayak uydurabilmek ve müşteri çekebilmek için çok avantajlı kampanyaları sunmaktadır. Bu nedenle vadeli hesabınızdan faiz geliriniz bulunuyorsa Odebank gibi yeni kurulmuş olan bankaları tercih etmeniz daha büyük oranda kar elde etmenizi sağlayacaktır.

Buna ek olarak bankacılık işlemlerini ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan en büyük finans kuruluşları ile aynı seviyede sürdürmekte olan Odeabank, tüm bankacılık işlemlerine internet üzerinden, atm bankacılığı üzerinden ve telefon bankacılığı ile ulaşmanızı sağlıyor.

Buna ek olarak son dönemlerde internetin hayatımızda ki önemini arttırması bir çok alışveriş işleminin de internet üzerinden gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor, hal böyle olunca kredi kartımızı kullanarak online olarak kolaylıkla alışveriş gerçekleştirebiliyoruz. Ancak burada önemli bir diğer nokta ise kredi kartı bilgilerimizin internet ortamında alışveriş yapacağımız mağazaya verilip verilmemesidir.

Burada bankalar bir alternatif üreterek fiziksel kredi kartımıza bağlı olarak sadece internet alışverişlerimizde kullanabileceğimiz sanal kredi kartı uygulamaları geliştirmişlerdir. Sanal kredi kartı ile fiziksel kredi kartınızın limitine bağlı olarak oluşturacağınız Odeabank sanal kart ile kolay ve güvenli şekilde alışveriş gerçekleştirebileceğini gibi alışveriş sonrası kredi kartını kapatarak limit kullanımının yeniden fiziksel kredi kartınıza aktarılması mümkün.

Odeabank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Odeabank sanal kart oluşturma işlemi için internet, atm bankacılığı ve şubeleri kullanabilirsiniz.

* Buna göre internet üzerinden Odeabank sanal kart oluşturma işlemi için Odeabank resmi web sitesini ziyaret ederek buradan şifreli giriş gerçekleştirmeli ve sisteme giriş sağladıktan sonra menüden kredi kartları seçeneğinin altından sanal kredi kartı oluşturma bölümüne tıklamalısınız.

Buradan fiziksel bir kaç kredi kartınız bulunuyor ise sanal kartı hangisi üzerine çıkarmak istediğiniz sorulacaktır. Bunu da seçtikten sonra fiziksel kredi kartınızın limiti dahilinde istediğiniz oranda kullanıma açık olan bölümden sanal kart oluşturmak mümkün.

* Odeabank sanal kredi kartı oluşturmak için bir diğer yöntem ise atm bankacılığını kullanmaktır, buradan da kredi kartınızı atm şubesine yerleştirdikten sonra şifreli giriş sağlıyoruz ve dokunmatik ekrandan kredi kartları bölümü altından sanal kredi kartı oluşturma işlemleri bölümünden kolaylıkla seçtiğimiz kredi kartına sanal kart atayabiliyoruz.

* Son olarak şubeleri ziyaret ederek buradan görevli memura başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra kimlik bilgilerinizin kontrol edilmesiyle sanal kredi kartı oluşturmanız mümkün oluyor. Ancak bu yöntem yukarıda yer alan diğer yöntemlere göre zaman ve efor harcamanıza neden olacağı için pek tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Odeabank Sanal Kart Ücretli mi?

Odeabank sanal kart oluşturma işlemi Odeabank üzerinden kullanmış olduğunuz fiziksel kredi kartınıza bağlantılı olarak hizmet verdiği için ve fiziksel kredi kartınız için ücret kesintisi yapıldığı için sanal kredi kartınız için ekstra ödeme yapmanıza gerek yoktur, ücret talep edilmemektedir.

Odeabank Sanal Kart Ne İşe Yarar?

Sanal kartlar genellikle internetten gerçekleştirilen online alışveriş işlemlerinde maksimum düzeyde güvenlik sağlamak üzere fiziksel kredi kartlarına bağlı olarak oluşturulan kredi kartlarıdır ve kullanımı sonrası iptal edilerek kart bilgilerinin sıfırlanması ile maksimum güvenlik sağlarlar.

Odeabank sanal kredi kartı ile sadece internet üzerinden alışveriş gerçekleştirmeniz mümkün.

Odeabank Sanal Kredi Kartı Limit Belirleme İşlemi

Sanal kredi kartları fiziksel kredi kartlarına bağlı olarak hizmet veren ödeme seçenekleri olduğu için  fiziksel kredi kartınızın limiti üzerinden sanal kredi kartınıza bir oran atıyorsunuz ve bu oran fiziksel kredi kartınızın limitini düşürüyor ancak internet üzerinden alışverişlerinizi gerçekleştirdikten sonra yeniden sanal kartınızı kapatarak fiziksel kredi kartınızın limitini yeniden yükseltebiliyorsunuz.

Buna göre örneğin 1.500 lira limitli bir fiziksel kredi kartınız bulunuyorsa ve 500 lira limitli bir sanal kredi kartı oluşturduysanız, fiziksel kredi kartınızın limiti 1.000 liraya düşüyor.

Yukarıda detaylı olarak araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz Odeabank sanal kart oluşturma işlemi ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir