Öğrenci için en uygun kredi kartı

Reklamlar


öğrenci için en uygun kredi kartı

Öğrenci için en uygun kredi kartı hangisi: Kredi kartları, günümüzde hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri oldu. Hemen herkesin cüzdanında bulunan kredi kartları nakit harcamaların yerine geçecek gibi. Bankalar düzenli bir geliri olan, gelirini belgeleyen ve kredi notu iyi olan kişilere kredi kartı verirken oldukça rahat hareket ederler. Geliri olmayan kişilerin kredi kartı alması ise oldukça zordur.

Düzenli geliri olmasa da öğrenci için kredi kartı veren bankaların sayısı giderek artmaktadır. Öğrencilerin okul ihtiyaçlarını karşılamaları ve nakit bulundurmadan rahatlıkla harcama yapabilmeleri için bankalar kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerin kredi kartı tercihlerindeki en önemli etkenler ise kartın limiti ve faiz oranlarının düşük olmasıdır.

Türkiye’deki bankalar içerisinde öğrencilere en uygun kredi kartı hizmetini veren banka Yapı Kredi Bankasıdır. Yapı Kredi, üniversitede okuyan öğrenciler için kefilsiz ve koşulsuz 1.000 TL’sına varan limitli kredi kartı verebilmektedir. Kefilsiz vermesi de öğrenciler için ayrı bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapı Kredi’nin öğrencilere verdiği kredi kartlarının asgari ödemelerinin ve faiz oranlarının çok uygun olması da diğer bir avantajdır. Kredi kartını alan öğrencilerin ilk yıl için asgari ödeme oranı %30, uygulanan faiz oranı da %2 civarındadır. Bu oranlar öğrencilerin yaptığı harcamaları geri ödemelerinde oldukça yardımcı olmaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında, öğrenci için en uygun kredi kartı olarak Yapı Kredi Play Kart’ı gösterebiliriz. Play Kart için öğrencilerden yıllık 20 TL kart ücreti alınmakta, ancak worldcard’ın bütün ayrıcalıklarından da faydalanma imkanı sunulmaktadır. Öğrenciler harcamalarını taksitli olarak yapabilmekte, worldcard’ın sağladığı tüm özelliklerden de yararlanabilmektedirler.

Öğrenci için kredi kartı veren bankalardan bir diğeri de Garanti Bankasıdır. Yapı Kredi Bankası’nın aksine Garanti’nin öğrencilere sunduğu kredi kartının faizi yüksek limiti de düşüktür. Bu özelliklerinden dolayı da pek çok öğrenci en uygun kredi kartı olarak Yapı Kredi Play Kart başvurusunda bulunmaktadırlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir