Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Reklamlar


öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Hangi bankalar Öğrenciye kredi kartı veriyor işte detaylar : Türkiye, kredi kartı kullanımında ve buna bağlı olarak yapılan harcamalarda dünyadaki pek çok ülkeden daha öndedir. Özellikle Türk bankalarının uyguladığı kredi kartı programları birçok ülke tarafından örnek olarak alınmaktadır. Son yıllarda öğrenciye kredi kartı veren bankalarımız, kredi kartı ihtiyaç yelpazesine bir yenisini daha eklemişlerdir.

Daha çok üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını baz alarak hazırlanan kredi kartları Yapı Kredi, İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, HSBC ve Denizbank gibi bankalar tarafından verilmektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, 18 yaşını doldurmuş olan herkese ihtiyaçlarını karşılamaları için kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Hatta, kredi kartı başvurularında kefil şartı aranmaksızın öğrencilerin kolaylıkla kredi kartı sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Devlet üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin kredi kartı başvuruları kefilsiz bir şekilde bankalarca karşılanmaktadır. Bankalar, öğrencilere kredi kartı tahsis ettiklerinde çok yüksek limitler sunmuyor, ancak düşük faizli ve düşük asgari ödemeleri ile öğrencilerin tercihi oluyor.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, bu hizmetleri ile yalnızca düzenli gelire sahip kişilerin değil ihtiyaçlarını karşılamada kredi kartına gereksinim duyan öğrencilerin de kredi kartı sahibi olmalarını sağlamaktadır. Kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarının yanı sıra, kişisel ihtiyaçlarında da öğrencilerin imdadına yetişen kredi kartlarının düzenli ödenmesi bankaların ön şartıdır. Düzenli ödeme yapmayan öğrencilerin okul sonrası atılacakları hayatlarında kredi notlarının bankalar nezdinde yüksek olmasına olanak tanımaktadır.

Günümüzde kredi kartları artık vazgeçilmez bir ihtiyaç haline geldi. Özellikle üniversite öğrencilerinin okul hayatlarının daha rahat geçmesine imkan sağlamakta ve destek vermektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir