Öğrenciye Özel Kredi Kartları

Reklamlar


 

öğrenci kredi kartı-0003

Öğrenciye Özel Kredi Kartları: Günümüzde pek çok banka öğrencilere kredi kartı vermektedir. Şüphesiz bunun en büyük nedeni bankaların gençleri büyük bir potansiyel müşteri olarak görmesinden kaynaklanmaktadır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar genelde öğrencilerin aile durumlarına ve aldıkları burslara dayanarak bu işlemi gerçekleştirmektedir. Fakat birde olaya öğrencilerin gözünden bakarsak her birey eğitim hayatı boyunca nakit paraya ihtiyacı olabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi kredi kartları bu ihtiyaçların tamamını karşılamaktadır. Bazı bankalar ise öğrencilerin sabit bir geliri olmadığından dolayı bu işe kesinlikle sıcak bakmamaktadır.

Yapılan araştırmaya göre öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kredi çeşitleri genellikle nakit avanstır. Bankalarda bu araştırmayı değerlendirerek son yıllarda öğrencilere kredi kartı vermeye başlamıştır. Günümüzde pek çok banka öğrencilere kredi kartı veriyorken, peki sen hangisini seçersin? Gelin hangi bankaların öğrencilere kredi kartı verdiğini, hangisinin daha avantajlı olduğunu değerlendirelim!

Öğrenciler için İşte Üniversiteli Kredi Kartı

İşte Üniversiteli kredi kartı, iş bankasının öğrencilere tanıdığı mükemmel ayrıcalıklardan bir tanesidir.  Bu karttan yararlanmak için 18 yaşında veya 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Ayrıca lisans ve lisan üstü eğitim gören öğrencilerde İşte Üniversiteli kredi kartından yararlanabilir.

İşte Üniversiteli kredi kartında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; üç değişik kartın bulunmasıdır. Bu kartlar Temaslı Visa, Temassız Visa ve Aidatsız İşte Üniversiteli kredi kartı olarak adlandırılmaktadır. Fakat Temaslı Visa’nın senelik kullanım ücreti 25 TL iken Temassız Visa’nın senelik kullanım ücreti de 20 TL’dir. Aidatsız İşte Üniversiteli kartının ise hiçbir işletim ücreti bulunmamakla birlikte Maximum anlaşmalı işyerlerinden taksitle alışveriş yapabilir, indirimlerden faydalanabilirsiniz.

İşte Üniversiteli kredi kartı ilk olarak 300 TL limitle gelmektedir. Eğer düzenli olarak ödemelerini gerçekleştirip, banka ile hiçbir sorun yaşamazsanız limit yükseltmek için başvuruda bulunabilirsiniz.  İşte Üniversiteli kredi kartına başvurmak için iş bankası şubelerinden bir tanesine uğrayın.

Öğrenciler için Akbank Axess Exi26 Kredi Kartı

Axess Exi26 kredi kartını 18-26 yaş aralığındaki öğrenciler kullanabilir. Bu kredi kartı ile Axess anlaşmalı işyerlerinden taksitle alışveriş yapıp, indirimlerden yararlanmakla birlikte ayrıca chip para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra exi26 kredi kartının sanal kart özelliği bulunmaktadır. Yani 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde herhangi bir faiz ödemeden taksitinizi 3’e böldürebiliyorsunuz.

Axess Exi26 kredi kartı ilk yıl herhangi bir işletim ücreti almamaktadır. Fakat diğer yıllar bu işletim ücreti yıllık olarak 20 TL’dir. Kredi kartınızın limiti 500 TL’dir. İsterseniz başvuruda bulunarak bu limiti arttırabilirsiniz. Akbank Axess Exi26 karta sahip olmak için kimliğinizle ve onaylı öğrenci fotokopiniz ile birlikte Akbank şubesine başvurun.

Öğrenciler için  Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Ziraat Bankası, Kredi ve Yurtlar kurumundan kredi veya burs alan herhangi bir öğrenciye Genç Bankkart göndermektedir. Genç Bankkart,  5 yıl boyunca herhangi bir işletim ücreti almamaktadır. Dolayısıyla yurtlar kurumu bu kart üzerinden burs ve krediyi yatırdığı için aynı anda hem banka kartına hem de kredi kartına sahip olmuş olursunuz. Ayrıca burs veya kredi sisteminden yararlanıyorsanız kartınızda para bulunmamasına rağmen banka size harçlık avans adı altında 300 TL hesabınıza yatırmaktadır. Fakat bu para nakit olarak kullanılmamaktadır. Bu para ile kartınız üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Genç Bankkart, lisans eğitimi alan öğrencilere 500 TL limit, yüksek lisans eğitimi alan öğrencilere 800 TL limit, doktora eğitimi alan öğrencilere ise 950  TL limit belirlemiştir. Eğer kredi ve yurtlar kurumundan herhangi bir burs veya kredi almadıysanız kartınızın kredi kartı özelliğinden yararlanamazsınız. Size en yakın Ziraat bankası şubesine giderek Genç Bankkart başvurusu yapabilirsiniz.

Öğrenciler için  ÜniversiteliTEB Kredi Kartı

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından öğrenciler için geliştirilen kredi kartının adı ÜniversiTeb Bonus Card’dır. Kartın bonus özelliği olduğu için anlaşmalı işyerlerinden alışveriş yapabilir, indirimler ve bonuslar kazanabilirsiniz. Üstelik bu kredi kartı açılan ilk vadesiz hesap için herhangi bir kesinti, işletim ücreti almamaktadır.  Ayrıca sisteme kaydettiğiniz iki kişi tarafından para alıp, gönderebilirsiniz. Böylece herhangi bir havale, eft ücreti ödememiş olursunuz.

ÜniversiteliTeb kredi kartının yıllık değişmeyen, sabit ücreti 9 TL’dir. Ayrıca kişinin isteğine göre kartın limiti 500 ile 1000 TL arasında değişmektedir. Bu karta sahip olmak için en yakın TEB şubesine gelerek veya internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenciler için  HSBC Campus Kredi Kartı

Campus kredi kartı HSBC bankasının öğrencilere özel çıkardığı kredi kartıdır. Şüphesiz üniversite öğrencilerine en kolay şekilde kredi kartı veren banka HSBC’dir. Eğer düzenli olarak ödemelerinizi geciktirmezseniz limitinizi en üst düzeye kadar attırma şansınız bulunmaktadır.  Bu kredi kartı HSBC’ye ait olduğu için Advantage kredi kartının özelliklerini de taşımaktadır. Dolayısıyla Advantage anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş yapabilir, indirimlerden faydalanabilirsiniz.  Campus kredi kartı ilk olarak 500 TL limit ile gelmektedir. Daha sonra düzenli ödeme halinde HSBC’ye başvurarak limitinizi arttırabilirsiniz. Campus Kredi kartına sahip olmak için size en yakın HSBC banka şubesine başvurun.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir