Özel sağlık sigortası fiyatları nasıl hesaplanır?

Reklamlar


özel sağlık sigortası fiyatları

Özel sağlık sigortası fiyatları nasıl hesaplanır, işte tüm detaylar. Sitemizde finansal alanda yayınladığımız konuların yanı sıra sigorta dünyasına dair bazı bilgileri de paylaşmaya çalışıyoruz. İnsanların aklını kurcalayan ve merak ettikleri konulardan biri olan sağlık sigortası fiyatlarının nasıl hesaplandığını sizlere aktarmaya çalışacağız.

Sigorta çeşitleri içinde en fazla poliçe düzenlenen ve bilinen özel sağlık sigortası, pek çok kişinin yaptırmak istediği fakat bazı çekincelerinin olduğu bir konudur. Buna bağlı olarak sigorta primleri ve fiyatları en fazla merak edilen konular olarak öne çıkmaktadır. Siz de bu soruların cevaplarını merak edenlerdenseniz özel sağlık sigortası fiyatlarının nasıl hesaplandığı hakkında kısa bilgiler verelim.

Özel sağlık sigortası hesaplaması:

Başka birçok sigorta çeşidinde olduğu gibi, özel sağlık sigorta fiyatları da sigorta poliçesi satan şirketlerin değişkenlerine ve kişiden kişiye farklılaşan değişkenlere göre belirlenmektedir. Bu konuda istisnai durumlar olsa da, genel olarak sigorta şirketlerinin  fiyat hesaplamalarında en fazla dikkat ettikleri belli başlı unsurlar şöyledir;

1- Özel sağlık sigortası için başvuran kişilerin öncelikle yaşına, cinsiyetlerine ve medeni durumuna bakılarak sigorta fiyatları hesaplanmaktadır.

2- Sigorta başvurusu yapan kişilerin genel sağlık durumlarına bakılarak hesaplamalarda değişiklikler olabiliyor.

3- Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin daha önceden geçirmiş olduğu hastalıklar, ailede var olan genetik hastalıklar, daha da önemlisi kalp, damar, şeker ve benzeri bazı rahatsızlıkların olup olmaması gibi durumlar sigorta fiyatlarını etkileyen unsurlardır.

4- Tüm bu kriterlere bakılmasının önemi nedir? diye sorarsanız, sigorta şirketlerinin ticari bir kurum oldukları ve kar amacıyla faaliyet gösterdikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Sigorta şirketleri sağladıkları hizmetlerin kötü amaçla kullanılmaması için kişinin sağlık durumlarını bilmek istemektedirler. Bundan dolayı da bahsi geçen tüm kriterler sigorta şirketleri için oldukça önemli olmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir