Paypal Alternatifi 7 Şirket ve Site

Reklamlar


Paypal Alternatifi SitelerPaypal ülkemizden çekileceğini açıkladıktan sonra pek çok kurumsal firma, kobi ve paypal kullanıcısı olan bireyler, paypal gibi düzenli ve güvenilir yeni ödeme alternatifleri aramaya başladılar.

İnternet üzerinden güvenli bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan Paypal son dönemlerde yapmış olduğu açıklamaya göre 6 haziran 2016 tarihinden itibaren ülkemizde faaliyetlerini durduracağını açıklamıştı.

Paypal alternatifi siteler elbette mevcut ancak burada önemli olan en az Paypal kadar güvenli olan şirketlerin tercih edilmesidir. Sizler için araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz Paypal alternatifi siteler ve şirketleri birlikte inceleyelim;

Paypal Alternatifi Şirketler ve Siteler

  1. Payoneer

Payoneer ödeme sistemi MasterCard’ın para transferi yöntemidir. Özellikle dünya çapında çok yaygın bir ödeme sistemi olmakla birlikte, küresel anlamda 70 farklı para birimi ve 200 farklı ülkede faaliyetlerini sürdüren yaklaşık olarak 2 milyon kadar kullanıcıya sahip olan bir ödeme sistemidir.

Genellikle yurt dışından ülkemize gerçekleştirilen ödeme işlemleri için kullanılan bir sistemdir.

Siteyi ziyaret ettikten sonra ücretsiz olarak üyelik gerçekleştirdikten sonra site tarafından size ücret almadan ön ödemeli şekilde kullanabileceğiniz Master Card adresinize gönderiliyor. Kartınız elinize ulaştıktan sonra ücretsiz olarak üye olduğunuz sistem üzerinden giriş yaparak onay vermeniz gerekiyor.

Paypal alternatifi olan siteler içerisinde en sağlam sistem olarak bilinmekle birlikte senede bir kez olmak üzere 29.95 dolar bir ücret ödemeniz gerekiyor. Hesabınıza gelen ödemeler kolaylıkla atm üzerinden çekilebiliyor.

  1. Skrill

Bu sistemin eski adı Moneybookers olarak bilinen global bir ödeme sistemiyken isim değişikliğine giderek adı Skrill olarak değiştirilmiştir. Bu sistemde ödemeler banka hesabınıza ya da kredi kartınıza bağlı olan bir e mail hesabınız üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu işlem ancak kimlik doğrulamanızı sağlayarak söz konusu olabilir.

Bu sistemde de yukarıda açıkladığımız Payoneer sisteminde olduğu gibi Skrill kullanıcılarına da ön ödemeli şekilde Master Card gönderiliyor. Elinize ulaşan bu kart ile kolaylıkla dünya üzerinde pek çok ülkede milyonlarca mağazadan alışveriş yapabilmek söz konusu oluyor. Bunun yanı sıra gelen ödemelerinizi aktarılan bankadan kolaylıkla çekebiliyorsunuz.

  1. Wirecard

Wirecard Paypal alternatifi siteler içerisinde ödeme çeşitliliği açısından zengin bir yöntemdir. Buna göre ön ödemeli kart seçeneğinin sunulmasının yanı sıra, mobil ödemeler ve banka kartı ile ödemeler gerçekleştirilebiliyor.

Bunun yanı sıra gsm operatörlerinin üzerinden de (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) ödeme gerçekleştirebilmek mümkün. Burada en önemli noktalardan bir tanesi sms ile ödemeye imkan vermesi oluyor.

  1. WebMoney

WebMoney Uluslar arası bir ödeme sistemi ve iş yürütme ortamı olarak bilinen bir yöntemdir. Dünya üzerinde 30 milyon kullanıcıya hizmet veren bir ödeme sistemidir. WebMoney üzerinden zahmetsiz bir şekilde para transfer etme, para çekme, para yatırma ve ödeme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Güvenli ticaret gerçekleştirilmesi için kullanılabilen finansman akışı ve anlaşmazlıkların çözülmesi gibi hizmetleri veren bir kurumdur.

  1. BKM Express

BKM Express ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan Bankalar arası Kart Merkezi olarak hizmet veren online ödeme sistemidir. Bu sistem sayesinde kullandığınız tüm banka kartlarınız ve kredi kartlarınızı sorunsuz şekilde tek bir hesap altında toplayarak kullanabiliyoruz.

Bu sayede kredi kartınız ile gerçekleştirebileceğiniz tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. Buna ek olarak cep telefonunuz üzerinden de kolaylıkla mobil uygulamaları gerçekleştirebiliyoruz.

  1. Enpara.com

Finansbank tarafından kurulmuş olan Enpara özellikle pek çok bankacılık işleminden ücret almadığı için, çok tercih edilen bir online ödeme sistemi olarak biliniyor. Bankacılık işlemlerinizin tamamını Enpara üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi, vadeli vadesiz mevduat hesabı da açabiliyorsunuz. Tüm online ödeme sistemleri gibi ödeme ve para transferleri de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

  1. İninal

İninal ödeme sistemi de ülkemizde kurulmuş ve faaliyetlerini sürdürmekte olan bir ödeme sistemi olmakla birlikte hem mağaza hem de internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz. Teknosa, Tüm Migroslar, Ptt ve D&R mağazaları başta olmak üzere 10 binden fazla alışveriş noktasında kolaylıkla kullanabileceğiniz bir kart.

Sisteme internet üzerinden veya atm üzerinden para yatırarak alışveriş ve harcamalar gerçekleştirebiliyorsunuz. Aylık olarak 1 lira karşılığında kullanabileceğiniz kartınızın satış noktalarından alınması için 5 lira ödenmesi gerekiyor.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Paypal alternatifi siteler ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir