Pizza House (Bayilik) franchise şartları

Reklamlar


Pizza House franchise şartları: Yeni bir iş kurmak isteyen girişimciler için cazip imkanlar sunan markalardan biri de Pizza House markasıdır. Yiyecek sektöründe franchise alarak kendi işinin sahibi olmak isteyenler için, Pizza House franchise şartlarını inceledik. İşte, detaylar;

1999 yılında Ankara’da evlere servis olarak kurulan Pizza House, kısa sürede 18 ilde zengin ürün çeşidine sahip bir pizza restoran zinciri haline gelmiştir. Türkiye’nin ilk ve tek odun ateşinde pişirilen İtalyan pizzasını üreten bir marka olmuştur. Faaliyetine başladığı ilk sene içinde franchise olarak şube açma başarısı elde eden marka, 2000 yılında yabancı ortaklı bir firma olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2004 yılında da Türkiye Franchise Derneği ( UFRAD ) üyesi olan Pizza House, franchise sistemiyle büyümeye başlamıştır. 2007 yılında ise, Coffe Corner konseptini de yanına alan firma, Pizza House Gourmet, Coffee Corner, Coffee Corner Üniversite ve Coffee Corner Bistro konseptleri ile daha da büyümektedir.

Konsept özellikleri:

Pizza House Gourmet konsepti; 60 – 100 metrekare,

Coffee Corner konsepti; 20 – 100 metrekare,

Coffee Corner Üniversite konsepti; 20 – 300 metrekare ve self-servis,

Coffee Corner Bistro konsepti; 300 – 100 metrekare

Pizza House Franchise sistemi:

Franchise sistemi, bir markanın oluşturmuş olduğu marka imajını belirlenen bir bedel mukabilinde, belli bazı standartlar çerçevesinde bağımsız bir yatırımcıya kullandırılması olarak tanımlanabilir. Bu bağımsız yatırımcılara da Franchise adı verilmektedir.

Pizza House franchise sisteminde, girişimcilerin çalışmak istediği lokasyonlarda karlılık analizi yapılmakta ve buna göre yer tespitinde bulunulmaktadır. Pizza House, franchise adayları için bazı destekler sunmaktadır. Bunlar;

Lokasyonun belirlenmesi ve en uygun dükkanın tespiti,

Bulunan yerde açılacak olan işletmenin karlılık analizleri,

AVM’lerde başvuru ve kiralama aşamalarında danışmanlık,

İşyeri kiralamasında hukuki danışmanlık,

Mimari projelendirme desteği,

Personel alımı ve eğitimi,

Açılışta tanıtıcı reklam, el ilanları, radyo reklamı ve bilboard uygulamaları.

Pizza House yatırım maliyeti:

Pizza House franchise bedeli olarak 26.500 dolar gibi bir ücret talep etmektedir. Yatırım maliyeti ise 180.000 – 200.000 TL arasında değişmektedir. Sürekli franchise ödemesi olarak da %5 gibi bir oran uygulanmaktadır.

Pizza House franchise başvurularınızı web sitesindeki başvuru formu ile yapabilir, dilerseniz e-posta yoluyla veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

İletişim tel: +90 212 275 77 66

Web site: www.pizzahouse.com.tr

e-posta: info@pizzahouse.com.tr

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir