Pizza Tomato (Bayilik) franchise şartları

Reklamlar


Pizza Tomato (Bayilik) franchise şartları: Yiyecek sektöründe kendi işinizi mi yapmak istiyorsunuz? Hangi işe yatırım yapacağınıza daha karar veremediniz mi? Yazımızda, sizlere cazip iş fırsatlarından biri olan Pizza Tomato restoranı franchise şartları ile ilgili bilgiler vereceğiz. İşte, detaylar;

1999 yılında İzmir Karşıyaka’da faaliyetlerine başlayan marka, ilk şubesini Muğla’nın Marmaris ilçesinde açtı. 2009 yılında da firma Pizza Tomato markası altında kurumsal bir konsept oluşturdu. Bu sayede restoranlarda ileri teknolojiye sahip satış ve mutfak ekipmanları kullanılmaya başladı. Bayilik taleplerinin artmasıyla birlikte franchise sistemine geçiş yapan firma, Türkiye genelinde 23 ilde 45’ten fazla şube sayısına ulaşmıştır. Bu şubelerin %95’i franchise olarak kurulmuş ve işletilmeye devam etmektedir. Pizza Tomato’nun öncelikli hedefi, şube sayısını 200’e çıkarmak ve bunun için de yeni franchise’lar vermektir.

Pizza Tomato, günlük taze hamur ve malzemeleri kullanarak lezzetli ürünler üretmektedir. Franchise’larına işletme konusunda en iyi sistemlerden profesyonel desteğe kadar birçok konuda yardımcı olmakta ve onları yalnız bırakmamaktadır. Başarısı ispatlanmış bir iş modeline sahip olan marka, franchise adaylarına uygun açılış maliyetleri, büyüyen Pazar payıyla sürekli bir nakit akışı sağlamaktadır.

Pizza Tomato franchise süreci:

Pizza Tomato bayiliği için web sitesinden başvuru yapılabildiği gibi, telefon ile de bilgi alınarak yapılabilmektedir. Başvurularda web sitesinde yer alan başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Başvuru aşamasından sonra, uygun görülen franchise adayları karşılıklı görüşme için şirket merkezine davet edilmektedir. Görüşmeleri olumlu geçen adaylardan bölge Pazar araştırmasını da içeren bir iş planı hazırlayıp sunmaları istenmektedir. İş planının uygun olup olmadığı ile ilgili nihai karar yönetim kurulu tarafından verilmektedir.

Bu aşamayı da geçen franchise adayları ile bir ön protokol imzalanmaktadır. Sonrasında, firmanın teknik kadrosu tarafından düşünülen lokasyondaki iş yerlerinin fizibilite çalışmaları yapılmakta, uygun görülürse de ana sözleşme imzalanmaktadır. Daha sonra kiralama ve dekorasyon çalışmaları tamamlanır, çalışacak olan personelin katılacağı 3 haftalık bir eğitim süreci başlar. Bu eğitimlere katılmak bayiliğin gerektirdiği bir zorunluluktur. Pizza tomato, franchise alan bayilerine reklam ve pazarlama desteği, hammadde ve lojistik desteğinin yanı sıra, eğitimler ve belirli aralıklarla denetimler gerçekleştirmektedir.

Franchise için yatırım bedeli nedir?

Pizza Tomato yatırım maliyeti 150.000 – 180.000 TL + KDV aralığındadır. Yatırım mliyeti işyerinin metrekaresi, cephesi, kiralama yapıldığı andaki fiziksel hali gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir.

Yatırım maliyetine isim hakkı bedeli, dekorasyon masrafları ile mutfak kısmında kullanılacak olan araç gereçler de dahildir. Pizza Tomato restoranı için en ideal dükkan büyüklüğü 150 – 250 metrekare aralığındadır. Pizza tomato franchise anlaşması 5 yıl sürelidir. Restoranın işletmeye geçmesiyle birlikte aylık brüt ciro üzerinden belirlenen bir yüzde ile royalty ve reklam katılım payı tahsil edilmektedir.

İletişim tel: +90 232 365 26 27

Web site: www.pizzatomato.com.tr

e-posta: info@pizzatomato.com.tr

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir