Ptt Bank Kredi Başvurusu

Reklamlar


pttbank kredi başvuru

Ptt Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır: Ptt bank ile kredi nasıl çekilir başvuru işlemi için gerekli evraklar nelerdir faiz oranları gibi bir çok soruya cevap vermeye çalıştık, işte Ptt bank ile kredi çekme ve detaylar. Ptt belirli boyutlarda kargolarımızı ve postalarımızı gönderebileceğimiz bir devlet kurumu olarak hizmet veren bir firmaydı ancak zamanla gelişen ihtiyaçlara cevap verebilmek için teknolojik olarak altyapısını yenileyerek bir çok bankacılık ve vezne işlemlerinin gerçekleşebildiği bir kuruma dönüştü.

Ptt kredi çekmek için son derece efektif olarak kullanabileceğiniz bir kurum, özellikle bir çok bankaya Ptt şubelerinden dolduracağınız başvuru formları ile tüm kredi ve kredi kartı ürünlerine başvuru gerçekleştirmeniz mümkün hale geliyor.

Sizler için detaylı şekilde inceleme altına almış olduğumuz Ptt bank kredi başvurusu nasıl yapılır? Ve izlemeniz gereken yolları birlikte mercek altına alalım.

Ptt Kredi Başvurusunda Sizden İstenen Evraklar

Size en yakın Ptt şubesini ziyaret ederek buradan aşağıda sizlere sunmuş olduğumuz bankaların kredi başvuru formlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra form ilgili bankaya gönderilir ve bu aşamada eğer krediniz onaylanacak olursa bu kez bankaya aşağıda yer alan evrakları göndermelisiniz.

 

* TC Nüfus Cüzdanı

* Gelir belgesi

* Sigortadan alınacak maaş bordrosu (Sigortalı çalışanlar için.)

* Şirketinizden alacağınız üzerinde aylık elinize geçen net gelirin yazılı olduğu imzalı ve kaşeli maaş dilekçesi. (Henüz sigortalı olarak çalışmayan deneme sürecinde olan bireyler için.)

* Emekliler emekli maaş kartlarını dosyaya eklemeli

* Öğrenciler öğrenci belgelerini eklemeli

* İkamet ettiğiniz konut adresine ait son 3 aylık su, elektrik ve doğalgaz faturaları

Ptt Bank İhtiyaç Başvurusu Nasıl Yapılır?

* İlk olarak size en yakın Ptt şubesine giderek buradan anlaşmalı bankalara kredi başvurusu gerçekleştirmek için bulunan başvuru formlarını dolduruyorsunuz.

* Ardından başvuru formunda sizden elde edilen bilgiler internet üzerinden ilgili bankaya yollanıyor ve kredi başvurunuz onaylandığı taktirde kredi sözleşmesini imzalayarak yine Ptt şubesinden paranızı alabiliyorsunuz.

Ptt Bank Kredi Şartları Nelerdir?

Ptt’den kredi çekmek genellikle belirli bir kesime hitap eden bir durum değildir, ancak emekli maaşını Ptt şubelerinden alan bireylerin daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

PTT Bank Tarafından Kredi Kullandıran Bankalar ve Faiz Oranları

ING Bank

Ptt şubelerinden maaşlarını alan emekliler için avantajlı ayrıcalıklar sunan ING Bank,

15.000 TL krediye kadar 1.44 faiz oranı uygularken,

15.000 TL üzeri kredilerde ise 1.39 faiz oranı uygulamaktadır.

Emekli vatandaşlar için en fazla 50.000 TL kredi kullandırılırken, emekli maaşlarını Ptt şubelerinden almayan vatandaşlar için ise tüketici kredi limiti 20.000 TL ile sınırlandırılmış.

75 Yaşını aşmış olan müşteriler için kredi kullanımına izin verilmiyor.

Denizbank

Maaşını Ptt şubelerinden alıyorsanız Denizbank’tan 36 bin liraya kadar krediyi sorunsuz şekilde kullanabiliyorsunuz.

Buna göre 36.000 Tl için 1.3 faiz oranı uygulanıyor ve toplam masraf olarak 183.65 TL ödüyorsunuz. Yani aylık maliyet oranı % 1.69 oluyor.

En fazla 36 ay geri ödeme vadeli kredi kullanımınıza izin verilirken 80 yaşını aşmış müşterilerin kredi kullanımına izin verilmiyor.

Odeabank

Emekli maaşınızı Ptt şubelerinden alıyorsanız 50.000 TL’ye kadar maksimum 36 ay vadeli kredi kullanımınız mümkün oluyor. Maaş müşterisi olmayan bireylerin ise 15.000 TL kredi kullanımına izin veriliyor.

Ayrıca 70 yaşını aşmış olan müşterilerin kredi kullanımına izin verilmiyor.

Faiz oranları incelendiğinde 10.000 TL ve 36 ay geri ödeme vadeli kredi için % 1.45 oranında faiz ödemeniz gerekiyor, aylık taksitleriniz 375 TL oluyor.

Krediyi kullanırken 112 liralık sigortayı da yaptırmanız gerekiyor, böylece aylık efektif faiz oranı % 1.81 oluyor.

TEB Bank

Ptt şubelerinden maaş alıyorsanız nüfus cüzdanınızla başvuru gerçekleştirerek kolaylıkla Ptt bank kredi kullanım hakkına sahip oluyorsunuz.

En fazla 36 ay vadeli kredi kullanmanıza izin veriliyor ve 30.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz.  Ayrıca 70 yaşını aşmış olan müşterilerin kredi kullanımına izin verilmiyor.

30.000 Tl kredi için 36 ay vadeli olarak aylık 1.084.55 TL ödemeniz gerekmekte. Buna göre faiz oranı % 1.25 oluyor.

Vakıfbank

Vakıfbank üzerinden kredi almak için Ptt şubelerini nüfus cüzdanınız ile ziyaret etmeniz yeterli. Maaşınızı Ptt Bank üzerinden alıyorsanız 36 ay vadeli olarak ödemek üzere 20.000 TL’ye kadar krediyi kolaylıkla kullanabiliyorsunuz.

Buna göre 20.000 TL 36 ay vadeli olarak geri ödemek için % 1.39 faiz oranıyla 114.62 TL maliyetle   kredi kullanabiliyorsunuz.

Not: Yukarıda bankaları da içine alarak detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Ptt Bank kredi başvurusu nasıl yapılır ve etkileyen faktörler ile izlemeniz gereken yolu araştırdık. Konuya eklemek istediğiniz tüm soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir