Ptt Eft ve Havale Saatleri

Reklamlar


ptt-eft-havale-saatleri

Ptt eft ve havale saatleri günün belirli saatlerinde gerçekleştirilen para gönderim işlemleridir. Para transferleri günümüz koşullarında sürekli olarak gerçekleştirdiğimiz işlemlerdir ve pek çok farklı şekilde gerçekleştirilen para transferleri özellike ATM’ler, bankalar, telefon bankacılığı, İnternet şubeleri ve mobil bankacılık üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Eft işlemleri gerçekleştirebilmek için bir bankada hesabınızın bulunması gerekiyor bunun ardından hesabınıza giriş yaparak dilediğiniz bankanın dilediğiniz hesabına kolaylıkla eft işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak Ptt eft işlemi için bir bankada hesabınızın olmasına gerek yok, Ptt eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz işlemler için ister müşteri olun ister olmayın para gönderme işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Sizler için gerçekleştirmiş olduğumuz araştırmalarla Ptt Eft saatleri üzerine incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

Ptt Eft Saatleri Ne Zaman? Ücretleri Ne Kadar?

Ptt tarafından sunulan bir hizmet olan UPT yani ucuz para transferi işlemi diğer tüm para transferi işlemlerine göre en ucuz yöntemdir. Ayrıca bu hizmetin sayesinde Ptt eft saatleri içerisinde bir bankada hesabınız bulunmasa bile kolaylıkla para transferi işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

* Bu işlemi gerçekleştirmek için size en yakın PTT şubesini ziyaret ediyorsunuz ve buradan göndereceğiniz para miktarı ile alıcının bilgilerini size verilen forma eksiksiz şekilde giriyorsunuz.

* Ancak UPT para transferi işleminde de çok azda olsa bir ücret ödemeniz gerekiyor ancak bu oran normal eft ücretlerine göre çok alt seviyelerde oluyor. Burada sizden talep edilecek ücret miktarı gönderilen tutarla doğru orantılı olarak değişim gösteriyor.

* Buna göre yurt dışı veya yurt içi rahatlıkla TL transferleri gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda dolar ve euro transferleri de gerçekleştirmek mümkün. Günlük olarak Ptt üzerinden 20 bin Lira, 10 bin dolar ve 10 bin euro limitleriyle para transferleri gerçekleştirebilmeniz mümkün. Ptt eft saatleri içerisinde günlük gerçekleşen işlemlerde bu oranların üzerinde para transferleri gerçekleştirmenize izin verilmiyor.

Ptt Eft Saatleri Kaça Kadar?

Eft işlemleri Maalesef günün belirli saatleri içerisinde gerçekleştiğinde aynı gün içerisinde karşı hesaba veya alıcıya ulaşan para transferi türüdür. Bunun dışında eft saatlerinin dışında gerçekleştireceğiniz eft işlemlerinde ödemeler bir sonraki gün gerçekleşmektedir.

Genellikle pek çok bankada saat 16:00’a kadar gerçekleşen işlemler aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır, ancak Ptt eft saatleri incelendiğinde 16:30’a kadar eft işleminin sorunsuz şekilde gerçekleştirilerek karşı hesaba aktarılabildiğini görüyoruz.

Ancak bu eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen eft işlemleri ile yukarıda belirtilen oralar dahilinde karşı hesaplara aktarılabilir. Bunun dışında cuma akşamı eft işlemini geçen saatlerde gerçekleşen işlemlerin pazartesi ilk iş saatlerinde işleme alınarak karşı hesaba aktarılacağını, hafta içi gerçekleşen ve eft saatleri dışında gerçekleşen işlemlerde ise ödemeler bir sonraki iş günü ilk çalışma saatlerinde karşı hesaba aktarılır.

* Buna göre sonuç olarak Ptt eft saatleri çalışma saatinin başladığı 09:00’dan başlamak üzere 16:30’a kadar sorunsuz bir şekilde mümkün olabilmektedir.

Eft gönderim işlemleri için ziyaret ettiğiniz Ptt şubesinden edineceğiniz UPT formunu eksiksiz şekilde doldurarak göndermek istediğiniz para ile birlikte cüzi gönderim ücretini de personele teslim ederek paranızın güvenli bir şekilde transfer edilmesini sağlayabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi UPT işlemi hem çok hızlı hem de en uygun para gönderim yöntemidir.

Not: Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Ptt eft saatleri ile ilgili eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriniz ile elemek istediklerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir