PTT’ye gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? E- Devlet Şifre Alma İşlemi

Reklamlar


turkiye-gov-tr

PTT’ye gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? E- Devlet Şifre Alma İşlemi

E-devlet sisteminin aktif olması ve beraberinde birçok işlemin bu site üzerinde gerçekleştirilmesiyle birlikte e-devlet şifresi almak da zorunluluk haline geldi. E-devlet şifreleri PTT aracılığıyla alınıyorken, günümüzde artık PTT’ye gitmeden de şifrenizi alabilirsiniz.

Peki, PTT’ye gitmeden e-devlet şifresi nasıl alınır? E-devlet şifre alma işlemi için müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesini kullanabilirsiniz.

Bankalar internet şubeleri üzerinden e-devlet sistemine geçiş izni veren butonlar koyarak, müşterilerine büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İnternet şubeniz üzerinden e-devlet sistemine şifresiz olarak geçiş yaptıktan sonra, açılan şifre oluşturma ekranı üzerinden kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

E-devlet şifrenizi oluştururken kolay tahmin edilebilir şifreler oluşturmamanız son derece önemlidir.

Özellikle ardışık sayılardan oluşan şifre ve doğum tarihinizi parolanız olarak belirlememeniz son derece önemlidir. Şifrenizi oluşturduktan sonra e-devlet sitesi üzerinden tüm işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Müşterisi olduğunuz bankada internet bankacılığınız yoksa eğer, şubenize uğrayarak internet şubesi şifrenizi oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız internet şubesiyle birlikte hem e-devlet sistemine giriş yapabilir, hem de birçok banka işlemlerinizi şubeye gitmeye gerek kalmadan internet şubenizden gerçekleştirebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir