QNB Finansbank 72 Ay Kredi Kartı Taksitlendirme ve Yapılandırma

Reklamlar


QNB Finansbank 72 Ay Kredi Kartı Taksitlendirme: Öncelikle yeni QNB Finansbank hakkında biraz bilgi vermek istiyorum, 1987 yılında ülkemizde bankacılık faaliyetlerine başlamış olan bir finans kuruluşudur. Kuruluş ülkemizde faaliyetlerini sürdürürken Yunanistan’ın en büyük finans kuruluşu olan National Bank of Greece tarafından satın alınmıştır.

Bu kuruluş üzerinden 2015 yılına kadar bankacılık faaliyetlerini sürdürmeye devam ederken 2015 yılında ise Katar Dünya Bankası QNB tarafından satın alınarak bankacılık faaliyetlerine devam etmektedir. Ülke genelinde yayılmış olan 630 banka şubesi ve 2.934 atm şubesi ile hizmet vermektedir.

Banka QNB ile birleştikten sonra bankacılık faaliyetlerinde ok daha avantajlı imkanlar ile finansal ürünleri müşterilerine sunmaktadır. Buna ek olarak kredi kartı ürünlerinde çok sayıda üye mağaza üzerinden müşterilerine çeşitli kampanya ve ayrıcalıklar sunmaktadırlar.

Son dönemlerde Resmi Gazete de yayınlanarak kanunlaşan kredi kartı borçlarını 72 ay vade ile taksitlendirme imkanı sunuluyor. QNB Finansbank da bu kampanyayı müşterilerine sunmakta ve beklemede olan kredi kartı borçlarının 72 aya kadar taksitlendirilerek geri ödenmesine olanak tanınıyor.

Aşağıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirdiğimiz QNB Finansbank 72 ay kredi kartı taksitlendirme ile ilgili incelemelere birlikte detaylı olarak bakalım;

QNB Finansbank 72 Ay Kredi Kartı Taksitlendirme

QNB Finansbank kredi kartı ürünleriniz bulunuyor ve bu ürünler üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz harcamalar sonucu kredi kartı borçlarımızı ödeyemeyecek olursak biriken borçlarımıza karşılık 72 aya kadar taksitlendirme imkanımız bulunuyor.

Buna göre 2016 yılının eylül ayında Resmi Gazete de yayınlanarak bekleyen kredi kartı borçlarının 72 ay kredi kartı taksitlendirme seçenekleri ile taksitlendirilmeleri mümkün olacaktır. Burada taksitlendirmeye konu olan kredi kartı borçlarının üzerine asgari bir oranda faiz eklenerek 72 aya kadar taksitlendirilmesi söz konusu oluyor. Burada bu oranda bekleyen borçların 6 yıl vade ile taksitlendirilmesi özellikle ödenmesinden ümidin kesildiği borçların tahsil edilmesi amacıyla yürürlüğe sokulmuştur. Burada devletin bu kanunu çıkarmasının nedeni ödenmemesi düşünülen borçların ödenmesini sağlamaktır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Yapılandırmak

Hepimiz harcamalarımızın şekline göre QNB Finansbank bünyesinde bulunan farklı kredi kartı ürünlerini tercih edebiliyoruz. Buna göre harcamalarımızın düzenine göre ve limitlerinize göre farklı niteliklerde kredi kartları bulunmaktadır. Burada kredi kartı borçlarınızı zamanında sorunsuz şekilde vadelerini geçirmeden ödemeyecek olursanız bu noktada ödeme temerrütleri meydana gelmektedir.

Banka kendi insiyatifinde hiç bir ön çalışma ve inceleme gerçekleştirmeksizin 48 aya kadar vade ile diğer bankalardan almış olduğunuz bankalara ait olan ve ödeyemediğiniz kredi kartlarınızın borçlarını da QNB Finansbank kredi kartlarınıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.

Bu oranlarda gerçekleştireceğiniz otomobil kredileri, ihtiyaç kredileri, diğer banka kredi kartı borçlarını QNB Finansbank üzerine transfer ederek kredi kartı borçlarınızı transfer ederek ödeyebilirsiniz.

Burada bu kanun kapsamında sadece ev kredileri taksitlendirilmemektedir, konut kredileri zaten çok uzun vadeler ile taksitlendirilen krediler olduğu için bu gibi sonradan taksitlendirmelere gerek kalmamaktadır. Bunun dışında kalan kredi ürünleri ise QNB Finansbank tarafından yeniden taksitlendirilerek kredilendirilerek QNB Finansbank tarafından borcunuzun bulunduğu bankaya eft ile nakit gönderilerek borcun üstlenmesi gerçekleştirilir.

Bu işlemler için her hangi bir ücret talep edilmesi söz konusu değildir. Bu noktada sizin yapmanız gereken en önemli detay ise borcunuzun bulunduğu bankayı arayarak borcun bu şartlarla nakt olarak kapatılacağı ile ilgili bilgi vermeniz olacaktır. Bu noktadan sonra borcunuz kalmayacağı için borç bitiminde hesabınızın kapatılması gerekiyor.

Borcunuzun 72 ay vade ile geri ödenmesi için size en yakın QNB Finansbank şubesini ziyaret etmeli ve buradan QNB Finansbank genel müdürlüğüne bir dilekçe yazarak talepte bulunmalısınız. Bu işlem için yazmanız gereken örnek dilekçe aşağıda sunulmuştur.

QNB Finansbank 72 Ay Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Örnek Dilekçesi

Bankanızın………………. no’lu müşterisiyim. Bankanızda bulunan hesabıma ait bilgiler ile TC Nüfus cüzdanı bilgilerim dilekçemin alt bölümünde yer almaktadır. Buna göre 27 Eylül 2016 tarihli olarak Resmi Gazete de yayınlanmış olan kredi kartları hakkında bulunan yönetmelik üzerine yönetmeliğin Madde 2 ve Geçici 2. Maddesi üzerine aşağıda detaylı olarak belirtmiş olduğum kredi kartı borçlarımın 6 yıl (72 ay) taksit ile vadelendirilerek yapılandırmasını istiyorum.

Gereğinin Yapılmasını Arz Ederim.

(Dilekçemizin sağ alt bölümüne ad, soyad, tarih ve imza bilgilerini de ekledikten sonra hazırlamış olduğumuz dilekçemizi en yakın QNB Finansbank şubesine elden teslim ederek genel merkeze iletilmesini talep ediyoruz.)

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz QNB Finansbank 72 ay kredi kartı taksitlendirme ile ilgili her türlü tecrübeleriniz ve sorularınızla ilgili yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir