QNB Finansbank Eft Ücretleri

Reklamlar


qnb-finansbank-23

Finansbank Eft Ücretleri: Finansbank yeni adıyla QNB Finansbank eft ve havale saatleri ayrıca eft ücretleri hakkında detaylı bilgilere yer vermeye çalıştık, işte detaylar. Finansbank 1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuş olan ve ülkemizin söz sahibi bankalarından bir tanesidir.

2006 Senesinde National Bank Of Greece tarafından satın alınan Finansbank ülke çapında yer alan 630 şubesi ile ve 2.934 ATM şubesiyle hizmet veren büyük sermayeli bankalarımızdan bir tanesidir. Genellikle en büyük geliri bankacılık işlemlerinden tahsil edilen işlem ücretleri olan Finansbank eft ücretleri gibi gerçekleşen en sık bankacılık işlemleri üzerinden azda olsa işlem ücreti tahsil etmektedir.

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan tüm bankaların gerçekleşirmiş oldukları para transferlerinde Merkez Bankasına bağlı olduğunu biliyoruz. Buna göre rekabetçi piyasa koşullarına bağlı olarak eft ücretleri gibi masrafları BDDK denetiminde gerçekleştirmektedir.

Tüm detayları ile hangi kanallar üzerinden para transferi gerçekleştirebileceğinizi ve Finansbank eft ücretleri ile komisyonları sizler için inceledik. Birlikte bakalım;

Finansbank Eft Ücretleri

Finansbank şubelerinden gerçekleştirilen para transferlerinin bir başka bankanın farklı hesabına aktarılması işlemine eft işlemi denilmektedir. Eft işlemleri farklı mecralardan gerçekleştiğinde farklı şekillerde ücretlendirilmektedir, buna bağlı olarak Finansbank eft ücretleri ve komisyonlarını inceleyelim.

* Buna göre göndereceğiniz para miktarına bağlı olmak üzere şubelerden gerçekleştirilen Finansbank eft ücretleri 15 lira ile 320 lira arasında değişim göstermektedir. Şubelerden gerçekleştirilen eft işlemleri genellikle işlem ücreti olarak en fazla ücretin tahsil edildiği yöntemlerdir, bu nedenle para transferleriniz için aşağıda yer alan diğer yöntemlerin kullanılması çok daha avantajlı olacaktır.

* ATM’lerden gerçekleşecek olan eft işlemlerinde sabit ücret olarak 5 lira tahsil edilmektedir. Bu nedenle şubeden gerçekleştirmeniz gereken eft işlemlerinde yüksek işlem ücretleri ödememek için bankanın önünde yer alan ATM’lerden eft işleminizi olaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

* Bunun dışında internetten gerçekleştirilen eft işlemleri için eft işlemi başına 3.25 lira işlem ücreti tahsil edilmektedir. Bunun dışında Finansbank geç eft adı verilen yani eft saatlerinden sonra gerçekleştirilen eft işlemleri için 6 lira işlem ücreti tahsil edilmektedir.

* Diğer yandan mobil şubelerden talimat vererek gerçekleştireceğiniz eft işlemleri için 2 lira işlem ücreti tahsil edilmektedir. Çağrı merkezine bağlanarak buradan görüşeceğiniz müşteri temsilcisine vereceğiniz talimat ile gerçekleştireceğiniz eft işlemleri için Finansbank eft ücreti olarak 12.5 lira tahsil edilmektedir.

Finansbank Eft Saatleri

Bankalar arası para transferi olan eft işlemleri çalışma saatleri içerisinde belirli süreler içerisinde gerçekleştirilebilen işlemlerdir. Buna bağlı olarak Finansbank eft saatlri sabah çalışma saatlerinin başlamasıyla birlikte başlıyor ve akşam 16:30’a kadar gerçekleştirilebiliyor.

Genellikle eft işlemleri 5 dakika ile 10 dakika aralığında karşı hesaba aktarılmaktadır. Ancak Merkez Bankası ve Finansbank şubelerinin yoğunluğuna bağlı olarak bu işlem süresi 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir.

Not: Gerçekleştireceğiniz eft işlemlerinde yukarıda yer alan tüm yöntemler üzerinden para transferi gerçekleştirirken alıcının bilgilerini doğru girmeye özen gösterin. Aksi taktirde isim hatası bile yapsanız iban numarası doğru olsa bile para transferi gerçekleşmeyecek gönderici hesabına geri aktarılacaktır. Bu nedenle eft formunun doğru şekilde doldurulmasına çok özen göstermelisiniz.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Finansbank eft ücretleri ile ilgili elemek istediklerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir