Sadece Kimlikle Kredi Veren Bankalar

Reklamlar


kimlikle kredi çekme kefilsiz

Sadece Kimlikle Kredi Veren Bankalar: Kefilsiz ve gelir belgesi olmadan kredi veren bankaları sizler için bir araya getirdik, işte detaylar. Bankalar arasında artan rekabet sonucunda, bankalar müşterilerine kolaylık sağlama amacıyla kimlikle bile kredi verir hale geldi. Geçmiş yıllarda kredi çekmek için teminattan, kefile kadar her türlü zorlu talepte bulunan bankalar, günümüz şartlarında çok daha kolay bir şekilde kredi vermektedir. 

Kimlikle kredi veren bankalar, öncelikle kişinin TC kimlik numarası üzerinden banka siciline bakmaktadır. Kişilerin geçmiş yıllarda kullandığı kredi ve kredi kartı gibi bankacılık ürünlerini ne şekilde kullandığı ve ödemesini nasıl yaptığı kredi notunu belirlemektedir. Ödemelerini aksatan ve ödemeyen kişilerin kredi notu düşük olduğundan, bankalar bu kişilere kredi vermemektedir.

Geçmiş dönemlerde aldığı bankacılık hizmetlerinin geri ödemesini düzenli olarak gerçekleştiren kişilerse, kredi notu yüksek olduğundan kimlikle kredi veren bankalar tarafından kredi almaya hak kazanmaktadır. Kimlikle kredi vermeyi kabul eden bankalar için en önemli kural kredi notudur. Kredi notunuz, sizin hem kefiliniz hem de gelir belgenizdir. Kredi notu düşük olan kişiler ise göstereceği ipotekle ya da kefille birlikte kredi alma şansını tekrar deneyebilir.

Hangi Bankalar Kimlikle Kredi Vermektedir?

Kimlikle kredi veren bankalara örnek verecek olursak, Finansbank, HSBC, Garanti Bankası, Denizbank, Akbank ve Burgan Bank gibi bankaları söyleyebiliriz. Denizbank 15.000 TL’ye kadar 36 aya varan vade seçenekleriyle kredi fırsatı sunmaktadır. Akbank 20.000 TL krediyi 48 aya varan vadelerle verirken, diğer bankalarda kendine özgü kampanya ve şartlarla kredi fırsatı sunmaktadır.

Her bankanın kendi uyguladığı şartlar olduğundan, bazı bankalar müşterilerinden bazı belgeler talep edebilmektedir. Bu belgeler arasında en çok istenilen belge gelir belgesidir. Gelir durumunuzu gösteren belgeyle birlikte, bankalar kredinin geri ödenip ödenemeyeceği konusunda öngörüde bulunur.  Bazı durumlarda, bankalar tarafından kefil de talep edilmektedir.

Son olarak odeabank kefilsiz ve gelir belgesiz sadece kimlik ile kredi ve kredi kartı gibi ürünleri için başvuru almaktadır, radyo ve televizyonlarda açık bir şekilde gelir belgesiz ve kefilsiz ibaresini kullanarak reklam yapmaktadır, bu durumda ilk bakacağınız yer odeabank olabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir