Şekerbank Eft İşlem Ücretleri

Reklamlar


sekerbank-eft-ucret

Şekerbank Eft Ücretleri: Şekerbank eft ücret ve saatleri hakkında detaylı bilgi. Ülkemizde 1953 yılında Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla kurulmuş olan banka şeker pancarı üreticilerinin finansal desteği olabilmek amacıyla kurulmuştur. Daha sonra 1956 yılında Eskişehir’den Ankara’ya taşındığında adı Şeker Bank olarak değişmiştir.

Şeker Bank Merkez Bankasına bağlı olarak hizmetlerine devam eden ve 1997 yılında halka arz edilen bir finans kuruluşudur. Şekerbank eft ücretleri gibi bankacılık hizmetlerinden kesinti yoluyla alınan masraf bedelleri incelendiğinde diğer bankalara fark yaratabilmek için uygun fiyatlı stratejiler geliştirmektedir.

Bankalar arasında en çok gerçekleştirilmekte olan bankacılık işlemlerinden bir tanesi eft işlemleridir ve günlük hayatta en çok kolaylık sağlayan para transferi yöntemlerinden bir tanesidir.

Sizler için araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz Şekerbank Eft ücretleri aşağıda inceledik. Birlikte bakalım;

Şekerbank Eft Ücretleri ne kadar

Şekerbank hesabınız üzerinden bir başka bankada bulunan banka hesabına para transferi gerçekleştirilmesi işlemine eft adı verilmektedir.

* Şekerbank eft ücretleri bankanın şubelerinden gerçekleştirilecek olursa 40 lira ile 320 lira arasında masraf talep edilmektedir. Banka hesabınızdan eft gerçekleştirilecek olursa 30 lira ile 300 lira aralığında gönderilecek para tutarına oranla masraf talep edilmektedir.

* Şubeler yerine daha çok noktada bulunabilen ve banka şubelerinin her birinin dış kısmında bulunan ATM şubelerinin kullanılması her bir eft işlemi için 6 lira hizmet bedeliyle ücretlendirilmektedir.

* Bunun dışında Şekerbank eft ücretleri para transferlerinin internet şubesi üzerinden gerçekleştirilmesi durumunda 3 lira eft ücreti kesilmektedir. İnternetten gerçekleşen para transferlerinde en fazla 500 bin lira üzeri para transferi işlemlerinde 37.5 lira tahsil edilmektedir.

* Ayrıca telefon bankacılığı kullanılarak gerçekleştirilecek olan para transferi işleminde çağrı merkezinden talimatla vereceğiniz para transferi talimatınıza 12.5 lira masraf kesintisi uygulanmaktadır. Telefon bankacılığı ile eft işlemlerinde de internetten gerçekleşen eft işlemlerinde olduğu gibi 500 bin liranın üzerinde gerçekleşecek para transferlerinde 37.5 lira masraf talep edilmektedir.

Şekerbank Eft Saatleri

Bankalar arası gerçekleştirilen para transferlerine eft denildiğini biliyoruz, gerçekleştireceğiniz bu para transferlerini çalışma saatleri içerisinde sadece belirli saatler içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Buna göre Şekerbank eft saatleri incelendiğinde sabah çalışma saatlerinin başlangıcıyla akşam saat 16:30’a kadar gerçekleştirilebildiğini biliyoruz.

Bu saatlerin içerisinde gerçekleşen para transferleri aynı gün karşı hesaba aktarılmakla birlikte bu saatlerin dışında gerçekleştirilen eft işlemleri ise bir sonraki iş günü sabah saatlerinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Cuma akşamı eft saatini geçen ödemeler ise pazartesi günü sabah saatlerinde alıcı hesabına gerçekleştirilmektedir.

Not: Şekerbank eft ücretleri gerçekleştirilen yanlış işlemlerden de tahsil edilmektedir. Özellikle alıcının adını ve soyadını doğru yazmanız gerektiği gibi alıcının iban numarasını da doğru şekilde girmeniz gerekiyor. Aksi halde alıcının isim bilgileri ile iban numaraları da bir biri ile uyuşmak zorundadır aksi taktirde gerçekleştireceğiniz para transferi sizin hesabınıza yeniden geri döner ve eft ücreti yine de tahsil edilir.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmekte olduğumuz Şekerbank eft ücretleri ile ilgili eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir