Şekerbank Eft ve Havale İşlem Saatleri

Reklamlar


sekerbank-eft-saatleri

Şekerbank Eft ve Havale İşlem Saatleri: Şekerbank 1953 senesinde bankacılık faaliyetlerine başlayan Pancar Kooperatifi tarafından kurulmuş olan ve pancar yetiştiricilerine destek olmak amacıyla kurulmuş olan bir bankadır.

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan Şekerbank finansal faaliyetlerini orta ölçekli olarak sürdürmekte olan bir bankadır. Müşteri portföyünü arttırabilmek için bir çok avantajlı kampanya ve ayrıcalıklı kredi ürünlerini sunan Şekerbank eft saatleri gibi bankacılık işlemlerinde gerçekleştirdiği hizmetler açısından da esnek davranan bir bankadır.

Gerçekleştireceğiniz para transferlerinde Şekerbank eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz ödemeler alıcı hesaplarına aynı gün içerisinde sorunsuz şekilde aktarılmaktadır. Eft işlemlerini bankanın şubelerinden, atm’lerden, internet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık ile ve telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda tüm detaylarını inceleme altına almış olduğumuz Şekerbank eft saatleri ile ilgili detaylara birlikte bakalım;

Şekerbank Eft Saatleri

Eft işlemleri Şekerbank hesabından bir başka bankanın hesabına gerçekleştirilen para transferleridir. Aynı bankalar arasında gerçekleşen para transferlerine havale denilmekle birlikte farklı bankalar arasında gerçekleşen işlemlere eft adı verilmektedir.

Eft işlemleri eft saatleri içerisinde gerçekleştiğinde sorunsuz şekilde aynı gün alıcı hesabına aktarılabilmektedir. Bu sürelerin dışında gerçekleştirilen işlemlerde ise ödemeler bir sonraki iş günü karşı hesaplara aktarılmaktadır.

Resmi tatil ve hafta sonları gerçekleşen eft işlemleri ise tatilin bitiminde karşı hesaba aktarılmaktadır.

Buna göre Şekerbank eft saatleri sabah 09:00 ile akşam 17:15 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Yarım gün tatil olan günlerde ise Şekerbank eft saatleri sabah 09:00 ile öğlen 11:45 aralığında gerçekleştirilmektedir.

Bu süreler içerisinde gerçekleştireceğiniz eft para transferi işlemleri ortalama olarak 5 dakika ile 10 dakika aralığında alıcı hesaplarına aktarılabilmekle birlikte bazı ekstra durumlarda banka şubelerinde ve Merkez Bankasında yaşanan yoğunluklara bağlı olarak işlem süresi 1 saati bulabilmektedir.

Eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz para transferleri işlemin aynı iş günü içerisinde gerçekleştirilmiş olması durumunda yine de karşı hesaba geçmiyorsa bankanızı arayarak veya şubeler üzerinden bilgi almalı ve eft sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Şekerbank Eft Sorgulama

Şekerbank eft saatleri içerisinde gerçekleşen para transferlerinin aynı iş günü karşı hesaba geçmemesi pek çok farklı nedene bağlı olarak gerçekleşebilecek bir durum olmakla birlikte gerçekleştirdiğiniz ödemeler karşı hesaplara geçmezse veya sizin hesabınıza geri aktarılırsa bu durumun neden kaynaklandığını öğrenebilmek için bankanızdan bilgi edinmelisiniz.

Şekerbank eft sorgulama işlemi gerçekleştirmek için size en yakın banka şubesini ziyaret ederek kimliğiniz ile bilgi edinebileceğiniz gibi telefon bankacılığı üzerinden de bilgi edinebilirsiniz. 444 78 78 numaralı telefonu arayarak buradan müşteri temsilcisine bağlanarak bilgi edinebilirsiniz.

Not: Şekerbank hesabınızdan yukarıda belirttiğimiz tüm kanallar üzerinden gerçekleştirebileceğiniz eft para transferleri gerçekleştirirken ödemelerin sorunsuz şekilde alıcı hesabına aktarılabilmesi için alıcının bilgilerini hiç bir harf hatası bile gerçekleştirmeden göndermeniz gerekmektedir. Aksi halde göndereceğiniz para transferleri gönderici hesabına geri gönderilecek ve eft ücreti yine de tahsil edilmektedir.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Şekerbank eft saatleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü detayı yorumlar bölümünden bize ve diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir