Şekerbank İban Öğrenme ve Sorgulama

Reklamlar


sekerbank-003

Şekerbank iban sorgulama iban numarasını öğrenme ve daha detaylı bilgileri sizler için derledik işte detaylar.

Şekerbank ülkemizde kurulmuş olan bir özel banka olmakla birlikte ülkemizde faaliyet gösteren şeker pancarı üreticilerine uygun şartlarda kredi sağlama amacıyla kurulmuş olan bir finans kuruluşudur. Ancak zamanla büyüyerek gelişen banka zaman içerisinde ülke çapında faaliyet göstermekte olan orta ölçekli finansal kuruluşlar arasına yükselmiştir.

Şekerbank İban Öğrenme ve Sorgulama

Bir çok banka gibi günlük olarak en çok gerçekleştirilen işlemlerden bir tanesi para transferleri olan  Şekerbank iban numarası ile yurt dışına para gönderimi veya yurt dışından para alma işlemlerinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

İban numarası 26 basamaklı bir numara olmakla birlikte örnek iban numarası aşağıdaki gibidir.

TR 35 00432 0 0000043222022651 şeklindedir.

Aşağıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Şekerbank iban örenme ve sorgulama işlemi için gerçekleştirmeniz gereken aşamaları inceledik. Birlikte bakalım;

Şekerbank İban Numarası Alma

Şekerbank üzerinden en hızlı şekilde iban numarası alma işlemi için sizlere aşağıda vereceğimiz adresi ziyaret ederek buradan gerekli alanları eksiksiz bir şekilde dolduruyorsunuz ve iban ile eft ve iban ile havale işlemlerinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

http://www.sekerbank.com.tr/yatirimaraclari/ibandogrulama.jsp

Şekerbank iban öğrenme ve sorgulama işlemi için yukarıda sizlere vermiş olduğumuz link üzerinden sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurarak iban numarası elde edebileceğiniz gibi aynı zamanda iban numarasını sisteme girerek iban’ı hesap numarasına çevirebilmeniz de mümkündür. Aynı zamanda aldığınız iban numarasının son 16 hanesi de banka hesap numaranızdan oluşmaktadır. Yani karşınıza çıkan tüm iban numaralarının son 16 hanesi hesap numarasıdır.

Şekerbank İban Doğrulama İşlemi

Bu işlemin doğrulanması için Şekerbank hesabınız üzerinden veya Şekerbank şubelerinden kolaylıkla iban numarasını doğrulama işlemini grçekleştirebileceğiniz gibi, bir iban numarasının kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu öğrenebilmek de mümkün.

Bunun için Şekerbank iban öğrenme ve sorgulama işlemi için Türkiye Bankalar Birliği web sitesinden başvurunuzu gerçekleştirerek kolaylıkla iban numarasının hangi bankaya ait olduğunu ve kime ait olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Bunun için şu linke tıklamanız yeterlidir.

http://www.tbb.org.tr/ibanprog/ibanhesaplama_pencere_yenilayout2.asp

Bu adres üzerinden gerçekleştireceğiniz işlem ile aynı zamanda iban kodu doğrulama işlemi de gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Buna ek olarak yukarıda yer alan adres üzerinden yurt dışında bulunan iban numaralarının da  hangi bankaya ve kime ait olduğunu öğrenebilmeniz mümkün olacaktır.

Not: Şekerbank iban numarası ile gerçekleştireceğiniz para transferlerinizde gönderici ve alıcı bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde yazmak çok önemlidir. Genellikle para transferlerinde yapılan en büyük hatalardan bir tanesi basit harf hatalarına bağlı olarak gönderim işlemlerinin gerçekleşmemesidir. Özellikle iban numaralarının uzun olmasına bağlı olarak yapılabilecek hatalar olmakla birlikte gönderici ve alıcı isimlerinde gerçekleşen hataların da olması durumunda gönderilmek istenen tutar gönderici hesabına geri aktarılacaktır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmekte olduğumuz Şekerbank iban öğrenme ve sorgulama işlemi ile ilgili konuya eklemek istediğiniz ek bilgiler veya sorularınız bulunuyorsa yorumlar bölümünden bize veya diğer okuyucularımıza ulaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir