Şekerbank Kredi Hesaplama ve Faiz oranları

Reklamlar


şekerbank-kredi-hesaplama-3

Şekerbank Kredi Hesaplama: Şekerbank gibi bankalar büyük bankalar ile rekabet edebilmek için pek çok farklı açıdan müşterilerine ayrıcalıklı kampanyalar sunarlar, bununla birlikte özellikle faiz oranları incelendiğinde yılın çeşitli dönemlerinde çok avantajlı faiz oranları ile kredi ürünlerini kullandırdıklarını görmekteyiz.

Şekerbank kredi kampanyaları düzenlerken Merkez Bankası bünyesinde faaliyetlerini sürdürdüğü için belirli kurallar çerçevesinde faiz oranları ve masrafları müşterilerine sunmaktadır. Özellikle tüketici kredisi ürünlerinde diğer bankalara oranla çok düşük faizler sunulduğunu görüyoruz.

Bir çok farklı kaynak üzerinden incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Şekerbank Kredi Hesaplama ve faiz oranları ile diğer masrafları tüm detaylarıyla birlikte inceleyelim;

Farklı Miktarlar İçin Şekerbank Kredi Hesaplama

Şekerbank faiz oranlarını baz alarak farklı miktarlarda krediler için farklı vadelerde gerçekleştirmeniz gereken ödeme planlarını inceleyelim.

 

Şekerbank 5.000 TL kredi / 12 Ay vade için hesaplama;

Bankadan Çekilecek Kredi Miktarı: 5.000 TL

Kredinin Toplam Taksit Sayısı: 12 Ay

Faiz Oranı: % 1.84

Kredinin Toplam Masraf Tutarı: 25 TL

Aylık Bankaya Ödenmesi Gereken Tutar: 478.86 TL

Tüm Masraflar Dahil Ödenmesi Gereken Tutar: 5.771.32 TL

 

Şekerbank 10.000 TL kredi / 18 Ay vade için hesaplama;

Bankadan Çekilecek Kredi Miktarı: 10.000 TL

Kredinin Toplam Taksit Sayısı: 18 Ay

Faiz Oranı: & 1.84

Kredinin Toplam Masraf Tutarı: 50 TL

Aylık Bankaya Ödenmesi Gereken Tutar: 679.28 TL

Tüm Masraflar Dahil Ödenmesi Gereken Tutar: 12.277.04 TL

 

Şekerbank 15.000 TL kredi / 24 Ay vade için hesaplama;

Bankadan Çekilecek Kredi Miktarı: 15.000 TL

Kredinin Toplam Taksit Sayısı: 24 Ay

Faiz Oranı: % 1.84

Kredinin Toplam Masraf Tutarı: 75 TL

Aylık Bankaya Ödenmesi Gereken Tutar: 811.88 TL

Tüm Masraflar Dahil Ödenmesi Gereken Tutar: 19.560.12 TL

Yukarıda yer alan faiz oranları ve diğer masraf giderlerini baz alarak kendi ihtiyacınız tutarında kredi Şekerbank kredi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yazımızın yayınlandığı tarihi baz alarak yazıyı okuduğunuz tarihte güncel faiz oranlarını her ihtimale karşı bankadan teyit ederek başvurunuzu o şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Şekerbank Kredi Başvurunuzun Olumlu Sonuçlanması İçin Yapmanız Gerekenler

Tüm bankalar kredi notunu baz alarak kredi ürünlerini kullandırmaktadır, özellikle Şekerbank gibi büyük bankalara oranla daha düşük sermayeli olan bankalar rekabetçi koşullar altında daha çok kredi ürünü satabilmek için daha esnek koşullarla kredi kullandırmaktadır.

* Ancak yine de geçmiş dönem borçlarınızın hepsini ödeyerek sicilinizi temizlemelisiniz. Bu sayede kredi notunuz Türkiye ortalamasında olacak ve kolaylıkla tüm kredi ürünlerine başvuru gerçekleştirebileceksiniz.

* Diğer yandan icralık kredi borçlarınız bulunuyorsa bu borçlarınızı en kısa sürede ödedikten sonra borcun bulunduğu bankadan temiz kağıdı almalısınız. İcralık olmuş olan bir borcunuz için borcun ödenmesinin ardından en az 6 ay kadar beklemek zorundasınız, bunun nedeni ise icralık borçların ödenmesinin ardından Merkez Bankasının borçlunun yeni ödeme alışkanlıklarını takip etmesidir. Borçlarınızı düzenli şekilde ödedikten sonra gerekli süreyi bekleyerek başvurunuzu gerçekleştirirseniz krediniz onaylanacaktır.

* Son olarak bir başka bankadan gerçekleştireceğiniz olumsuz kredi başvurusu sonrasında 21 gün kadar beklemeli ve bir başka bankaya o şekilde başvurmalısınız. Bu sürenin altında gerçekleştirdiğiniz her başvuruda olumsuz sonuç görülecek ve kredi notunuz daha çok düşecektir.

Şekerbank Kredi Başvurusunda İstenen Evraklar

Şekerbank kredi hesaplama işleminin ardından kredi tutarınızın geri ödemesi bütçenize uygun gelirse bankanıza internet, şubeler veya sms üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için aşağıda yer alan evrakların eksiksiz şekilde hazırlanması gerekmektedir.

* Tc Kimlik Belgesi.

* Gelir Belgesi.

* Sigortalı olarak çalışanlar için çalıştıkları işletmelerden alacakları imzalı kaşeli maaş dilekçesi ile SGK’dan alacakları maaş bordroları. (Maaş bordrosunun da kaşelenerek imzalanması gerekmektedir.)

* Sigortası olmadan çalışan bireyler ise faiz, kira geliri gibi bir gelir beyan etmezlerse kesinlikle çalıştıkları işletmelerden üzerinde maaşlarının yazılı olduğu dilekçe eklemeliler.

* Öğrenciler öğrenci belgesi eklemeli.

* Emekliler ise emekli maaşlarını aldıkları bankalardan alacakları maaş belgeleri ile banka kartlarını beyan etmeli.

* Kurumsal Şekerbank kredi başvurularında ise şirketinize ait son dönem mali evraklar ile son döneme ait vergi levhası.

* Oturduğunuz eve ait son aya ait elektrik, doğalgaz, su faturaları.

Detaylarını tamamı ile ele aldığımız Şekerbank Kredi Hesaplama ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü detay, soru, görüş ve öneri ile ilgili yorumlar bölümünden diğer okuyucularımız ile tartışabilirsiniz.

Not: Kredi hesaplama işlemi sonucunda çekeceğiniz tutarın geri ödemeleri bütçenize uygun değilse  nakite ne kadar ihtiyacınız olursa olsun kredi başvurusu gerçekleştirmemelisiniz. Aksi halde zamanında ödenmeyen kredi borçlarınız için bankalar hukuksal yollara başvurmakta ve icra yoluyla alacaklarını tahsil etmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir