Şekerbank Sanal Kart Oluşturma

Reklamlar


Şekerbank Sanal Kart Oluşturma: Şekerbank 1953 yılında kurulmuş ve şekerpancarı üreticilerine finansal destek sağlamak amacıyla faaliyetlerine devam etmekte olan bir finans kuruluşudur. Eskişehir’de kurulmuş olan banka zamanla ülkenin pek çok bölgesine yayılmış ve Türkiye genelinde 273 şube ve 563 atm şubesi ile hizmetlerine devam etmektedir.

Orta ölçekli finansal kuruluşlarımızdan biri olan Şekerbank bünyesinde tüm bankacılık faaliyetleri 24 saat boyunca kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilebilmekle birlikte Şekerbank sanal kart oluşturma işlemi ile kredi kartınızı internetten yapacağınız alışverişlere karşı maksimum düzeyde korumaya almış oluyorsunuz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz alışverişler için fiziksel kredi kartınıza bağlı olarak oluşturabileceğiniz sanal kredi kartı sayesinde kredi kartınıza ait hiç bir bilgiyi alışveriş yapacağınız mağaza ile paylaşmadan sadece sanal kartınıza ait olan geçici bilgileri mağaza ile paylaşarak alışverişlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sizler için detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirdiğimiz Şekerbank sanal kart oluşturma aşamalarını sorularla birlikte inceleyelim;

Şekerbank Sanal Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur?

* İnternet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlayacak olan Şekerbank sanal kredi kartı ile tüm alışverişlerinizi fiziksel kredi kartınıza bağlı olarak hizmet veren sanal kredi kartı ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için internet bankacılığını kullanmanız gerekiyor. Bankaya ait hesabınıza giriş gerçekleştirdikten sonra buradan sol bölümde yer alan kredi kartları bölümünü ziyaret ederek bu menü altında bulunan sanal kartlar bölümünden sanal kredi kartı oluştur bölümüne tıklıyoruz. Buradan oluşturacağımız kredi kartına dilediğimiz limiti verebiliyoruz ancak sanal kredi kartları fiziksel kredi kartlarına bağlı olarak çalıştığı için fiziksel kredi kartınızın limitinden daha yüksek bir limit belirlemeniz mümkün olmuyor.

* Bunun dışında Şekerbank sanal kredi kartı atm şubeleri üzerinden de yukarıda olduğu gibi fiziksel kredi kartınız ile şifreli giriş gerçekleştirildikten sonra gerçekleştiriliyor. Bunun ardından dokunmatik atm ekranı üzerinden yine menüden kredi kartları bölümüne dokunarak buradan kredi kartına bağlı sanal kart oluşturabiliyoruz.

* Son olarak şubelerden de kolaylıkla başvuru gerçekleştirerek Şekerbank sanal kredi kartı oluşturabilmek mümkün. Ancak böyle bir işlem için bankayı ziyaret ederek fiziksel başvuru gerçekleştirmek yerine yukarıda yer alan yöntemlerin kullanılması çok daha olumlu olacaktır.

Şekerbank Sanal Kredi Kartı Ücretli mi?

Yukarıda açıkladığımız şekillerde oluşturacağınız sanal kredi kartı için ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Sadece fiziksel kredi kartınızın limiti üzerinden oluşturacağınız sanal kredi kartınızın limiti fiziksel kredi kartınızın limitinden düşürülecektir. Bu nedenle sanal kredi kartınızı kullandıktan sonra kapatmanız fiziksel kredi kartınızın limiti açısından önemlidir.

Şekerbank Sanal Kart Limit Belirleme İşlemi

Şekerbank sanal kart limitini belirlemek için bankanız fiziksel kredi kartınızın limitini baz almaktadır ve buna bağlı olarak örneğin fiziksel kredi kartınızın limiti 1.500 lira ise sanal kredi kartınızı 500 tl olarak belirlediğinizde fiziksel kredi kartınızın limiti sanal kredi kartını hiç kullanmamış olsanız bile 1.000 liraya düşecektir. Bu nedenle sanal kredi kartı limitlerinizi belirlerken gerçekleştireceğiniz alışveriş tutarını belirleyin ve bu tutarda limit açın daha sonra fiziksel kredi kartınızın limitinin yükselmesi için alışverişinizi gerçekleştirdikten sonra sanal kredi kartınızı kapatarak limitini yeniden fiziksel kredi kartınıza aktarmanızda fayda var.

Yukarıda incelemelerini detaylı olarak gerçekleştirmiş olduğumuz Şekerbank sanal kart oluşturma konumuza eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş veya öneriyi yorumlar bölümünden bize ve diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir