Sera kurmak için devlet desteği (seracılık kredisi)

Reklamlar


Sera kurmak için devlet desteği

Sera kurmak için devlet desteği, KOSGEB ve BEBKA, ziraat bankası gibi devlet bankaları tarafından verilir. Devlet, yerli üreticiyi desteklemek amacı ile sera kurarak sebze ve meyve yetiştirmek isteyenlere kredi vermektedir. Genelde sera destek kredileri, seranın ne büyüklükte olacağına, ne kadar süreceğine göre değişmektedir. İşte, sera kurmak için devlet desteği;

Sera kurmak için KOSGEB kredisi

KOSGEB tarafından hibe krediler verildiği gibi 30, 70 bin TL 0 faizli kredilerde verilmektedir. KOSGEB tarafından verilen bu kredileri almak için, KOSGEB girişimcilik eğitimine katılmalı, sertifikanızı almalı ve bir iş planı hazırlayarak KOSGEB’e başvuru yapmalısınız.

Ziraat Bankası tarafından verilen devlet destekli krediler

Sera kurmak için Ziraat Bankasında olan devlet destekli kredilerde pek çok kredi türü vardır. Bitkisel üretim kredileri, seracılık kredileri, iyi tarım uygulamaları kredileri, organik tarım kredileri, modern basınçlı sulama kredileri, organik tarım kredileri, tarım makineleri kredisi, hasat ve pazarlama kredisi, arazi alım satım kredileri, sertifikalı tohum, fide ve fidan üretim kredileri, sertifikalı tohum, çok yıllık yem bitkisi üretim kredileri başlıca kredilerdir.

Ziraat Bankası seracılık kredisi

Ziraat Bankası, Kontrollü örtü altı üretme koşullarına sahip olan 1 dekarlık büyüklükte olan seralara kredi vermektedir. Kredinin verilmesi için bakanlık tarafından örtü altı üretim yönetmeliğine uygun üretim yapıldığının bakanlık tarafından onayının verilmesi ve hazırlanan fizibilite raporlarının bakanlık onayı alınması gerekmektedir. Bu onayı olan seralara Seracılık kredisi ve sera kurma desteği verilmektedir.

Ziraat Bankası devlet destekli iyi tarım uygulaması kredisi

Ziraat Bankası, İyi tarım uygulamaları hakkında yönetmeliğe uyan çiftçilere kredi vermektedir. Çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen ürün yetiştiricilerine, doğal kaynakların korunması ve tarımda izlenebilirlik amacına uygun iyi tarım kriterinde olan çiftçilere bu krediyi vermektedir. Bu kredinin ismi, devlet Destekli İyi Tarım Uygulamaları Kredisidir.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Organik Tarım Kredileri

Ziraat Bankası, Organik Tarım esaslarına ve uygulamalarına ilişkin yönetmeliğe uyan organik tarımsal üretim yapan, ürünü toplayan, paketleyen, pazarlayan kişilere veya yapmayı hedefleyenlere Devlet Destekli Organik Tarım kredisi vermektedir. Organik tarım kredisi almak için Ziraat Bankasına başvurmak gereklidir. Sera kurma için devlet destekli kredilerden faydalanabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir