Sicili Bozuk (Kara listede) Olanlara Kredi Veren Bankalar

Reklamlar


kara liste

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar: Siciliniz bozuk ve kara listede yer alıyorsunuz, bankalara kredi için başvuru yapıyorsunuz ve kredi onaylanmıyor, işte bu durumda yapmanız gereken işlemlerBankacılık hizmetlerini alan insan sayısının artmasıyla birlikte, ülkemizde bankalara borçlanan kişi sayısı da bir hayli artmıştır.

Özellikle bilinçsiz kredi kartı kullanımı sonucunda, insanların kredi sicili bozulmaktadır. Kredi sicilinin bozulmasıyla birlikte, bankalara kredi başvurusu yapan kişilerin başvuruları da genellikle olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Bu durumlar karşılaşan kişilerinde araştırdığı ilk konu, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar olmaktadır.  Sicili bozuk olanların, bankalardan kredi alabilmesi her ne kadar zor olsa da imkânsız değildir. Bankalar, sicili bozuk kişilerden, bazı teminatlar istemektedir. Teminat gösteren ve bankanın belirttiği şartlara uyum sağlayan kişiler bankalardan kredi alabilmektedir.

Banka sicilinizin bozuk olmasının temel nedeni, kredi notunuzun düşük olmasıdır. Kredi notunuzun düşmesi de, geçmiş dönemlere kullandığınız kredi ve kartı gibi bankacılık ürünlerinin ödemesini zamanında yapmamanızdan kaynaklanmaktadır. Örneğin; geçmiş kredi kartı kullanımlarınızda sürekli olarak asgari ödeme yapıyor ya da ödemeleri aksatıyorsanız eğer, kredi notunuz düşük olacaktır. Bu nedenle bankalar sicilinizi bozuk olarak görüp, kredi vermemektedir. Bankalarda, sicili bozuk olan kişiler, kara listeye girdiğinde beş yıl boyunca kredi kullanamamaktadır. Ancak, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar arasında, Odeabank, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Akbank ve Denizbank bulunmaktadır. Bu bankalar kredi verme konusunda daha esnek davranmakta ve şartların karşılanması durumunda kredi fırsatları sunmaktadır.

Sicili Bozuk Olanlara Bankalar Hangi Koşullarla Kredi Verir?

Sicili bozuk olanların, bankalardan kredi alabilmesi için bankaların şartlarını karşılaması gerekmektedir. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, ilk olarak kefil talebinde bulunmaktadır. İhtiyaç kredileri için her ne kadar bankalar kefil şartı aramasa da, sicili bozuk olan kişilerden kefil istenmektedir. Bankalardan kredi alabilmek için kredi notu yüksek birini kefil olarak gösterebilirsiniz.

İkinci olarak ise bankalar tarafından, başvuru sahiplerinden tapu istenmektedir. Taşınmaz bir malınız varsa eğer, malınızı ipotek ettirerek, hızlı ve kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. İpotekle alınan kredilerde kredi tutarı ve vade sayısı yüksek olmaktadır. Aldığınız kredinin geri ödemesini eksiksiz olarak ve zamanında ödediğinizde, zamanla kredi notunuz da yükselecek ve sicilinizde olumlu etki yapacaktır.

Özetle, sicili bozuk olanlar, diğer bir ifadeyle kara listede olanlar kredi çekebilmek için, bankaya güven vermeleri gerekmektedir, zaten siciliniz bozuk olduğu için kredi çekmeniz olası görünmüyor ancak siz bankanın istediği şartları karşılarsanız bu durumda kredi çekmeniz kolaylaşacaktır, ipotek ya da kredi notu yüksek birini kefil göstermeniz durumunda herhangi bir bankadan siciliniz bozuk olsa bile kredi çekmeniz mümkün.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir