Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Reklamlar


sicili-bozuk-olana-kredi

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir: Sicil bozukluğu kredi alınmasına büyük engel teşkil etmektedir. Sicilin bozuk olduğu bankalar tarafından kredi notu ve kredi risk raporuna bakılarak karar verilmektedir. Kredi notu tüm finansal ilişkilerin değerlendirilerek ortaya çıktığı bir not olurken, kredi risk raporu ise son beş yılda olan tüm finansal işlemlerin dökümünü göstermektedir.

Sicil bozukluğu demek borç sahibinin yeteri kadar güvenilir olmaması demektir. Borç sahibinin yeterli güveni bankaya verememesi sonucunda da kredi çekilemez. Aslında sicili bozuk olana kredi veren banka diye bir şey yoktur. Çünkü hiçbir banka hiç güven duymadığı bir kişiye kredi vermeyecektir. Sicili bozuk olanın bir bankadan kredi almaya çalışması yerine, siciline karşılık olumlu bir şeyler çıkartarak bankayı ikna etmeye çalışmalıdır.

Sicili Bozuk Olan Nasıl Kredi Alır?

Sicili bozuk olan bir kişinin kredi alabilmesi için siciline karşılık olumlu bir şeyler göstermesi gerekmektedir. Sicili bozuk olan kişiler kefil ve ipotek yardımı ile kredi çekebilirler.

Kefil göstererek kredi almak

Kefil demek bir kişiyi borca kefil tutmaktır. Sizin borcunuzu ödememeniz halinde borcu üstleneceğine dair söz veren kişiye kefil denmektedir. Ve iyi bir kefil ile sicili bozuk olan kişiler dahi rahatlıkla kredi alabilmektedir. Eğer ki siciliniz bozuksa kefilden yardım alabilirsiniz. Kefilin sizin kredi almanızı kolaylaştırmanın yanı sıra kredi almanızı garantileyecek bir etkisi vardır.

İpotek vererek kredi almak

İpotek de sicili bozuk olan kişiler için başka bir kurtuluş yoludur. Bankaya olan borcun ödenmemesi halinde bankaya bir güvence olarak ev, arsa ya da işyerinin ipotek gösterilmesi bankanın duyduğu güveni artıracaktır. Bu sayede de kredi alma imkanınız daha kolay bir yol olacaktır.

Evinizi, iş yerinizi ya da arsanızı ipotek ettirmek kredi almanızı kolaylaştırmak bir yana dursun, büyük ölçüde kredi almanızı da garantileyecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir