Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Veren Kurumlar

Reklamlar


esnafa-faizsiz-kredi-12

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Veren Kurumlar: Esnaf kredisi devletin son müjdelerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Sıfır faizli esnaf kredisi ile 30 bin TL krediyi devletin anlaşmalı olduğu bnkalar ve finans kuruluşlarından kullanabileceksiniz.

Gerçekleştirdiğimiz araştırmalarda sıfır faizli esnaf kredisi veren kurumlar ve bu kurumların aradığı şartları sizler için inceledik;

Devlet Destekli Teşvik Kredisi Veren Kurumlar

Devlet destekli faizsiz esnaf veren bankalar ve kuruluşları incelemeden önce bu faizsiz krediyi almaya hak kazanmak için öncelikle bu ödemenin şirketin döner sermayesini karşılamak amacıyla kullandırıldığını belirtmek gerekiyor. Yani bu kredilerin iş harici amaçlarla kullanılması durumunda faiziyle geri alınması söz konusu oluyor. Devlet destekli teşvik kredisi veren kurumlar üzerinden kredi kullanabilmek için gerekli olan koşulları inceleyelim;

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

* 30 Bin lira kadar faizsiz esnaf kredisi kullanabilmek için daha önceden taksitlendirilmiş veya ertelenmiş bir borcunuzun bulunmaması gerekiyor. Buna ek olarak zamanında ödüyor olsanız bile geçmişten gelen faizsiz kredi borçlarınızın bulunması krediyi almanıza engel olacaktır.

* Buna ek olarak son 12 aylık süreç içerisinde en fazla 2 kez faizsiz esnaf kredisi kullanılabilecek. Bunun fazlasına izin verilmeyecek. Bu krediler tüm kamu kurum ve kuruluşlarını kapsıyor.

* Aynı projede kullanılmak üzere sadece bir kredi çekilebilecek. Bunun için kredi kullandırılırken taahütname alınacak.

* Son olarak kredinizin onaylanması durumunda mesleğinizin gerektirdiği bir esnaf odasına üye olmanız gerekiyorsa üyeliğinizi gerçekleştirmelisiniz.

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

* Yukarıda ki belirtilen koşullara göre sıfır faizli esnaf kredisi kullanabilmek için sorunlu veya devam eden borcunuzun olması istenmiyor. Buna ek olarak 30 bin lira esnaf kedisi kullanabilmek için anlaşmalı olan bankalara başvuru gerçekleştirmek gerekiyor.

* Krediyi kullanırken gerçekleştirilen masraflara istinaden 500 TL kadar bir ücret kesintisi uygulanıyor.

* Sıfır faizli esnaf kredisi kullanılırken krediden faiz masrafı alınmıyor ancak her hangi bir gayrimenkulün ipotek edilmesi veya rehin edilmesi gerekiyor, bu teminatı gösterdiğinizde kredinin onaylanma süreci çok daha fazla kısalıyor.

* Buna ek olarak faizsiz esnaf kredisi için sizden kesilecek komisyonlar kesildikten sonra kredinin kalan miktarı kullandırılıyor.

30 Bin TL Faizsiz Esnaf Kredisinden Kesilecek Komisyonlar

* 30.000 TL krediden 300 TL kadar bir tutar bloke edilir ve borcun bitmesinin ardından bu tutar geriye iade edilir.

* Buna ek olarak 100 TL kadar kooperatif ortaklık payı kesilmektedir.

* Kredinin geri ödenmesi için 1 yıllık süre için 500 TL komisyon alınmaktadır.

* Son olarak bazı bankalar kredi kullandırırken 360 Lira kadar hayat sigortası talep edebilmektedir.

İpotek Göstererek Kredi Kullanacaksanız Ödemeni Gereken Komisyonlar

* Ekspertiz raporu için 450 TL kadar bir bedel ödemeniz gerekecek ancak bazı kooperatiflerin bu bedeli talep etmediğini biliyoruz.

* Bir de tapuya ödemeniz gereken 250 Lira kadar ipotek masrafı bulunuyor.

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Hangi Kurumlardan Kullanılır?

Halk Bank, Ziraat Bankası ve diğer devlet bankalarıyla birlikte Kosgeb üzerinden kullanılabilmektedir. Buna ek olarak dönemsel olarak gerçekleştirilen kampanyalarda özel bankaların da sıfır faizli esnaf kredisi kullandırabildiğini görmekteyiz.

Detaylı şekilde incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz sıfır faizli esnaf kredisi veren kurumlar ve kredi detayları ile ilgili gerçekleştirdiğimiz incelemeler ile ilgili her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir