Sms İle Kredi Notu Sorgulama

Reklamlar


sms-ile-kredi-notu-ogrenme

SMS (Kısa mesaj) İle Kredi Notu Sorgulama: Kredi kullanırken bankaların daha önceki ödeme geçmişimizi inceleyerek kredi kullanmaya uygun olup olmadığınızı inceledikleri karne niteliğinde bulunan değerlendirmeye kredi notu denilmektedir.

Kredi notu son dönemlerde internet üzerinden online olarak işlem gerçekleştirilen pek çok internet sitesi üzerinden sorunsuz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Sms (Kısa mesaj) ile kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirirken şubelerden, internetten veya telefon üzerinden sms yoluyla kredi notu sorgulama işlemi mümkün oluyor.

Sms İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefonunuzun kısa mesaj bölümünden atacağınız bir mesaj ile kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz ve buna göre bankalara başvuru gerçekleştirirken elinizde bulunan kredi notunuz ile başvurunuzun gerçekleştirilmesinden önce fikir sahibi olabilirsiniz.

* Telefon ile kredi notu sorgulama işlemi Turkcell hatlı telefonlar üzerinden gerçekleştirilebiliyor ve findeks.com sitesi ile gerçekleştirilen iş birliği sonucu Turkcell hatlı telefonlardan kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

* Bankaların risk derecelerinin ve bireylerin ödeme performanslarının incelendiği Findeks üzerinden gerçekleşen incelemelerde Turkcell’in kayıt bürosu işbirliği ile gerçekleştirilen bir ortak iş portföyü ile sms ile kolaylıkla kredi notu öğrenmek mümkün hale geliyor.

Turkcell ile Kredi Notu Sorgulama

Turkcell hatlı cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne yazılan kısa mesaj kodu sayesinde sadece bir kaç dakika içerisinde sms ile kredi notu öğrenmek mümkün hale geliyor.

* Turkcell hatlı cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TC Kimlik Numarası (boşluk) Doğum Tarihinin yazılması ile 1122’ye gönderilmesi sonucu mümkün oluyor.

* Bu mesajın gönderilmesinin ardından Findex.com sistemine bağlı olarak kredi notunuzun yanıtı yine sms ile size geri bildiriliyor.

* Yalnız burada kredi notunuz puan olarak değil 3 seviyeli olarak 1. seviye iyi, 2. seviye orta ve 3. seviye kötü olarak geri bildiriliyor.

* Son güncel fiyat tarifesine göre Turkcell sms ile kredi sorgulama servisi için sizden alınan ücret 9 TL’dir.

Diğer Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Yöntemleri

* Bankalarda bulunan hesaplarınız üzerinden Merkez Bankasına bağlı olarak belirlenen kredi notunuzun öğrenilebilmesi mümkündür. Bunun için hesabınızın bulunduğu bankada yer alan kişisel hesabınıza internet üzerinden giriş yaparak buradan raporlar bölümünden ödeme raporlarınız sayfasına geçiyorsunuz. Bu bölümde yer alan kredi notu bölümünden kolaylıkla kredi notunuzun öğrenilebilmesi mümkün.

* Findeks.com web sitesini ziyaret ederek buradan ücretsiz bir şekilde üyelik işleminizi gerçekleştiriyorsunuz ve üyeliğinizin tamamlanmasının ardından yine dilediğiniz sayıda ücretsiz olarak kredi notunuzu sorgulatarak öğrenebilirsiniz.

* Kredi notu öğrenmek için kullanılacak bir diğer yöntem ise banka şubelerinin ziyaret edilmesidir. Banka şubelerini ziyaret ederek buradan kurumsal veya bireysel krediler bölümünü ziyaret ederek banka memurundan öğrenmeniz mümkün olacak.

* Telefon ile kredi notu sorgulama işlemi için genellikle bir çok bankanın bir birinden farklı prosedürleri uyguladığını biliyoruz. Ancak bunu genellikle bankanızın müşteri temsilcisini arayarak öğrenebileceğinizi bilmelisiniz. Genellikle bir çok banka telefon ile bu tür kişisel bilgilerin verilmesini uygun görmemektedir.

Yukarıda tüm açılardan inceleme altına almış olduğumuz sms ile kredi notu sorgulama işlemi ile ilgili başınızdan geçen tecrübelerin yanı sıra sormak istediğiniz her türlü konuyu yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir